Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék inkább nappal...

Hogyan lehetnék inkább nappal aktív?

Figyelt kérdés

Eléggé fel van borulva a bioritmusom, vagy nem is tudom minek nevezzem. A lényeg az, hogy a sötétet jobban szeretem mint a nappalt. Világ életemben utáltam reggel felkelni és szívem szerint fent maradtam volna egész éjjel. Persze ez nem megoldható, hiszen iskolába járok, amikor is korán fel kell kelni és korán le kell feküdni. De én reggelente szinte már fizikai fájdalmat érzek felkelésnél és már-már a sírás elkap hogy fel kell kelni, este pedig sosincs kedvem elaludni. Ez eddig nem is lenne olyan nagy baj, de a napokban döbbentem rá, hogy mikor közeledik az este, én egyre aktívabb vagyok. Iskolában alig akarok megszólalni, nincs kedvem a barátaimmal beszélgetni, aztán délután kezdek feloldódni, mikorra meg besötétedik akkor vagyok a legaktívabb. Ilyenkor nekiállnék mindennek, főzni, rajzolni, sportolni, sőt, még az agyam is jobban fog ilyenkor. Ilyenkor legyen szó akár matekról vagy angolról, sokkal hamarabb megmarad a fejemben.

Ha nem kell korán felkelni, akkor hajnal 4-5 között fekszem le és csak délután kelek fel. De nem tehetek róla, csak ekkor érzem magam kipihentnek. Így viszont hétköznaponként csak 2-3 órát alszok. Nem tudom mit tegyek, hiszen el kéne hogy fáradjak már estére, nem pedig felélénkülnöm.


18/L


2010. dec. 20. 22:01
 1/4 Cory Rose ***** válasza:
Régen velem is így volt, aludtam napi 3-4 órát max, most általában legkésőbb 11 körül lefekszem, éjfélre talán alszom is. Annyi változott, hogy mostanában nem csak napközben vagyok fáradt, hanem este is, és legszívesebben folyamatosan aludnék, szóval nem érte meg az a napi mondjuk 7 óra alvás, vissza is kellene szoknom a kevesebbre...
2010. dec. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen vagyok. Szerintem ha van laptopod, vagy tv a szobádban, akkor feküdj be az ágyba, és nézz meg egy filmet. Én is ezt csinálom, és általában ellustulok a végére.
2010. dec. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 |_Acél_| ***** válasza:

A bioritmusod zavarának a legbefolyásosabb tényezője te vagy. A bioritmusod nem tudod megváltoztatni, mivel a bioritmus egy belédkódolt rendszer, viszont kétségtelenül össze tudod zavarni és a helyrehozása eltarthat hetekig is, attól függően, hogy mennyire borult fel az egyensúly.


A legtöbb esetben nem betegségről van szó, hanem egyéni döntések következményeiről: mikor kelsz, mikor fekszel le, mennyire vagy aktív nap közben, hogyan táplálkozol, stb.


Konkrétan válaszolva a kérdésedre: létezik olyan beállítottságú embertípus, aki fogékonyabb később, mint korábban, ahogyan te is észrevetted saját magadon. Viszont különbség van aközött, hogy estefele megcsinálsz 1-2 házit ( ráadásul simán, ha annyira könnyen jön olyankor ) és aközött, hogy csak éjszaka élsz, a napot pedig "valahogy" túléled. Ez a felnőttek világában egyes személyeknél megengedhető, de diákként nem jó választás szerintem.

Ilyenkor építitek az alapokat, ilyenkor stabilizálódik az anyagcsere, a hormonok ilyenkor duplán igyekeznek egyensúlyba kerülni, egyszóval ilyenkor van a legnagyobb szükség a megfelelő pihenésre és a testeddel összhangban levő életstílusra.


Nem bíztató jel az, hogy reggel keléskor fájdalmaid vannak, sem pedig az, hogy még beszélgetésre sincs kedved. Tudod egy előnyből nagyon könnyen lehet hátrányt alkotni, hogyha nem megfelelőképpen használod azt.

Úgy gondolkozz, hogy van egy gyors lovad, ami tekintélyes érték, viszont ha naponta lovagolsz rajta és visszaélsz az előnyeivel akkor egyszer elcsúszhat a ló is és egy törött csípő már sosem lesz a régi.

Pontosan így van a "késői bagoly" beállítottsággal is: előnyös, de csak annak aki kezelni tudja. Amennyiben már kellemetlenséget okoznak a nappali élet aprónak nevezhető feladatai ( mint pl. a felkelés ) akkor egy valós bioritmus felborulásról beszélünk, amit ajánlott helyrehozni.


Amennyiben reggel nem hagyod ki a tápláló és " energia- biztosító " reggelit, délig fizikailag és pszichikailag legalább mérsékelten aktív vagy, délben kiegyensúlyozott ebédet fogyasztasz, délután semmitevés helyett sűrű programot alakítasz ki magadnak, este könnyű vacsorát fogyasztasz, legkésőbb 22.00- kor lefekszel, valamint 8 órát alszol szellőzőtt szobában, valamint felkeléskor nyújtasz magadon egy kicsit és megmozgatod az "álmos" testrészeidet, 2-3 heten belül visszafog állni a szervezeted a normális egyensúlyba, ha nem is teljesen ( mivel ehez akár 5-6 hét is szükséges lehet ), de a különbség érezhető lesz és meglátod, hogy kedvelni fogod a visszanyert frissességed.


Vannak ídőszakok amikor az átlagtól többet kell élnünk éjszaka, de nem 18 éves diákként van ez az ídő véleményem szerint.


Nem jár helyes úton az, aki kiakarja nőni a korát.

2010. dec. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igyál kávét. Ha egyetemre mész, vegyél fel délutáni órákat. Én sem veszek fel olyasmit, ami 12 előtt kezdődik, ha nem muszáj:D
2010. dec. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!