Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért baj ha sokat káromkodok?

Mért baj ha sokat káromkodok?

Figyelt kérdés

én már annyit káromkodtam hogy már megszokásból is szoktam mondani :S:S

ti nem? nagy baj?


2010. dec. 9. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom kinek baj,csak azt tudom,hogy egy lány/nő ha káromkodik eléggé negatív benyomást kelt..Úgyis mondhatnám,hogy csúfítja a káromkodás..Szó ami szó elég undorító szokás ha csúnyán,gusztustalanul káromkodik valaki..Az ilyen emberek egyszerűen kritikán aluliak..
2010. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Én nem szoktam. Csak nagyon komoly dolgok közben csúszhat ki, másképp soha. Nálunk sose volt szokás.

Igen baj, ha sokat káromkodsz, ez csak a primitívséged jelzi, hogy anélkül nem tudod kifejezni magad.

2010. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Engem nem zavar, sőt imádom ha valaki káromkodik. Nekem szimpatikus, hogy nem jópofizik valaki, hanem, ami a szívén az a száján :D Egyedül akkor zavarna, ha kisgyerek káromkodna, felnőtt embertől szerintem tök jó :)
2010. dec. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
amúgy én F/15
2010. dec. 9. 15:48
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Háááát... Komoly esetekben nekem is kicsúszik, de a mindennapokban is sajna használom. Szeretem, ha valaki kimutatja az érzéseit főleg ha fiú. De a káromkodás... Nem tom, jól nevelt társaságban nem illik, de suliba király!!!
2010. dec. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem nem baj :)

Mármint vannak olyanok akiket idegesít meg minden, de pl énis rengetegszer szoktam, szal engem nem is zavar :D

14/L

2010. dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
92%

Szerintem inkább az baj, hogy ide beírod. Önmagadat akarod megnyugtatni a visszaigazolásokkal, hogy ááá, de hogy, nembaj, hogy káromkodsz, nyugodtan csak. A káromkodás mint olyan tulajdonképpen egy kultúrális színvonalnak a jelzőkéje. Magára igényes, megjelenésére, beszédére valamit is adó ember nem használ folyamatosan, feleslegesen trágár szavakat. Ez tény. De ha valaki a családjától, ill. a környezetétől is csak káromkodást hall, az természetesnek fogja ezt hinni, esetedben: megszokod. Kérdezed, hogy nagy baj-e? Nekem nem. Szerintem az én gyerekeimnek sem. De ha példányak okáért a lányom egy olyan fiúval állítana haza, mint te, aki "megszokásból" káromkodsz, akkor nem lenne természetes a mosolyom. Ez esetben neked lenne baj.

A káromkodás egy szellemi színvonalat tükröz: egyszerűség, közönségesség. Csak az a gyerek hiszi ezt "menőnek" (mint pl. a cigarettázást), aki még éretlen, kiforratlan, egyszóval csak felnőttesnek akar ezzel tűnni. Szerintem csakis neked baj, hogy káromkodsz, mivel aki ezt hallgatja egyből véleményt alkot rólad, és hidd el, ez az emberek többségének esetében egy elég negatív vélemény lesz rólad, ami csakis neked baj. Ha személy szerint engem kérdezel: én lenézem az ilyeneket, szánalmasnak és ostobának tartom. Boccs. Remélem nem haragszol meg az őszinteségemért, de ha már beírtál egy ilyen helyre és visszajelzést vársz, ne csak a csacsiságot olvasd. De amúgy én nem bánom, ha káromkodsz, Nekem tök mindegy, hidd el. Majd ha felnőttél elveszel feleségül egy csajszit, aki szintén így gondolkodik, aztán a gyerekeitek is ebben nőnek fel, meg az ő gyerekeik, meg az ő gyerekeik ... Szóval engem ez keserít el. De hát nem vagyunk egyformák. De azért egyre megkérlek, ha lehet ezért ne pontozz le, hanem gondolkodj el rajta.

2010. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Régen én is káromkodtam, nem nagyon, csak idegességemben csúszott ki egy Bmeg.

Kulturálatlan, alpári dolog. Mikor a férjemmel megismerkedtünk, állandóan K.anyád,K.életbe,K.istenFaxát, stb. Akkor nekiszegeztem, hogy ez engem rettenetes zavar és nagyon primitívnek tartom. Leszokott.

Te is szokj le, mert lehet hogy a haverok közt menő hogy 10 percig tudsz úgy mocskosan beszélni, hogy nem ismétled magad, de egy igényes lánynak ez nem kell.

Amúgy kedves előző válaszoló, ment is a zöld kezecske!

20/n

2010. dec. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2010. dec. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!