Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tavaly megszöktem otthonról,...

Tavaly megszöktem otthonról, mert ki akartam törni abból a rendszerből, amelyben éltem. Azért jöttem vissza, mert egyedül voltam. Mit csináljak, hogy ez a szabadságvágy kicsit csökkenjen?

Figyelt kérdés
Mert én úgy érzem, hogy nem ez a sors van nekem rendelve, hogy minden nap elmenjek az iskolába, hazajöjjek, tanuljak aludjak... Szóval négy fal közé legyek zárva. Persze, ezt a 4 falat néhol képletesen értem, mert járok sokat túrázni, edzeni, stb... Mégis, nem tudok ebbe beletörődni.. Szívesebben festeném a tájat Zebegényben, vagy hallgatnám a madarakat egy mezőn fekve... és ezzel nem azt akarom mondani, hogy pl. gyűlölök tanulni, mert jól tanulok, és nem is hajtok annyira, szóval nem fáradtam bele semmibe... És bocs, hogy ennyi szöveggel lefárasztottalak:)
2009. jan. 19. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a szabadságvággyal semmi gond. De a szökés nem a legmegfelelőbb megoldás, mert akinek fontos vagy, az aggódik érted olyankor, az pedig rosszabb, mint a négy fal közé zártság. Én a helyedben igyekeznék olyan szakmát választani, amivel sokat kell menni, (fotós, kamionsofőr vagy amihez kedved és tehetséged van). Még egy pár évet tanulsz nyugiban, aztán annyit mehetsz, amennyit csak akarsz. Nem kell beletörődni, hanem inkább teremtsd meg a megfelelő körülményeked a "menőkédnek"!

Gyanítom, hogy már azzal is csökkenni fog a szabadságvágy, ha a szabadsághoz szükséges feltételeken dolgozol. A sport, a túra addig is jó pótlék, fáraszd ki magad naponta.

2009. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen azt javaslom hogy az iskolát fejezd be, legalább az érettségiig juss el.

Én is hasonló szituban jártam mint te, csak nekem a családi körülményeim voltak rosszak. Csak arra tudtam gondolni, hogy el tőlük jó messzire.

Tanultam, befejeztem a közép iskolát, nem voltam még 18, és felköltöztem Pestre, tök egyedül. Előtte kerestem munkát és albérletet. Annyira kis naív voltam, csoda hogy sikerült. Rettentően csóró voltam, családomra nem számíthattam, a fizum meg szinte elment albérletre, de ami a legfontosabb: BOLDOG VOLTAM! Mert azt éreztem, hogy sikerült, úgy élhetek amire vágytam. Mellette levelezőn tanultam, lett másod állásom is, mert ugye minden pénzbe került, de mégis sikerült, ember lett belőlem így is hogy mindent otthagytam, és egyedül boldogultam.

2009. jan. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2009. jan. 20. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!