Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennétek az én helyemben?...

Mit tennétek az én helyemben? Egyszerűen kettészakadok, a két legjobb barátnőm utálja egymást.

Figyelt kérdés

Bővebben:

Tegyük fel, hogy a volt legjobb barátnőm, a féltékeny 'F', a mostani, a magányos, 'M'.

F hosszú ideig a legjobb barátom volt, viszont tavaly ősszel megharagudott rám (az ok: voltunk egy rendezvényen, és fél órán belül kétszer megkérdezte, hogy nem akarok-e odamenni hozzájuk, én pedig kedvesen elutasítottam, hogy egyenlőre a [viszonzatlan] szerelmemmel akarom eltölteni az időt, mire ő fogta magát, megsértődött, halálosan megharagudott rám, hogy "itt és most vége a barátságunknak, mekkora szemét vagyok"...), és vele együtt az összes többi barátom elidegenedett tőlem. Ebből a fájdalmas egyedüllétből, reménytelen szerelmemből M rángatott ki, aki szintúgy a legjobb barátja elvesztésén esett át, közösen segítettük egymást, nagyon megszerettem...

Viszont addigra valahogy F-fel is kibékültem, de már M volt a legfontosabb a számomra, viszont F továbbra is annyira ragaszkodott hozzám, mint azelőtt... De én akkor is M-t szerettem, olyan volt nekem, mintha a legédesebb testvérem lenne, senkihez sem ragaszkodtam még ennyire.

És persze F eleinte kedvelte őt, mivel segített nekem, de aztán folyamatosan elkezdte utálni, és most megy a nagy dráma... -_- M is kedvelte F-et, de egyszer közösen nyaraltunk, és F hihetetlenül lenézően viselkedett M-mel, ami nagyon fájt neki... és azóta fél tőle, és engem is félt. M magányos, nincs senkije rajtam kívül, akiben ugyanennyire megbízna...


Szóval most az van, hogyha F lehív magához, akkor M nagyon szomorú és magányos otthon egyedül, teljesen kikészül... de ha felhívom, vagy aggódok érte, akkor meg F húzza a száját, és teljesen depresszióba esik... De ha nem mennék le hozzá, akkor meg őt bántanám meg, de én egyiküknek sem akarok fájdalmat okozni!


Fogalmam sincs, mit tegyek, vagy hogy F miért viselkedik így... valami tanács? (kérlek, ne olyanokat írjatok, hogy F mekkora egy féltékeny ribanc, meg mit tudom én...)


2010. nov. 9. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Az M barátnő,egy kissé depressziósnak tűnik, engem az ilyenek mindig lelomboznak.Próbáld mindkettőt megtartani, ha ragaszkodsz hozzájuk, DE....nekem is vannak barátnőim és ha vlyik barátnője, pasija, haverja nekem nem tetszik, akkor is elviselem a barátnőm kedvéért.
2010. nov. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, van egy kis depressziós hajlama, de ez érthető nála a nehéz múltja miatt, de általában nagyon jópofa, vicces, életvidám lány.

Mindenesetre köszönöm a választ, megpróbálom mindkettőt megtartani, csak egyre nehezebb, hogy menjek-e F-hez, vagy ne menjek, melyiknek okozzak nagyobb fájdalmat...

2010. nov. 9. 22:03
 3/5 A kérdező kommentje:
És az én személyes véleményem az, hogy F féltékeny, hogy M a legjobb barátnőm és nem ő... de nem tudom, miért kell így túldramatizálni...
2010. nov. 9. 22:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik, hogy mindkettőjüket szereted és egyformán akarod az idődet velük tölteni.Ha ők nem bírják egymást, akkor néha nélkülözniük kell téged.
2010. nov. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt csak komplett baráti társasággal. Volt X személy és a baráti köre akikkel régebb óta barátok voltunk, ők inkább visszafogottabb, visszahúzódóbb típusok. Akkoriban én is ilyen voltam, aztán egyszer csak levágattam a hajam, elkezdtem nőiesebben öltözködni, sportoltam és fogytam is kicsit. Szülők is elkezdtek kicsit lazább pórázra engedni, többet mehettem ide-oda. Közben bekerültem a másik társaságba akikkel addig is jóban voltam csak nem álltunk annyira közel egymáshoz, eldumáltunk néha de nem nagyon lógtunk együtt. X-nek ez nagyon nem tetszett, mert féltékeny lett pár emberre az újak közül. Mivel értelemszerűen 2X annyi barátom lett hirtelen ezért fele annyi időm is, de én szerettem volna mindenkivel kapcsolatban maradni és nem választani. Végül muszály volt, mert X szóvá tette egyszer hogy elhanyagolom őket, pedig nem és aztán nem is nagyon beszélt velem, sőt került. Végül aztán az új társaság volt az akikkel maradtam, úgy éreztem egyikhez sem tartozom igazán, mégis inkább ők voltak hozzám közelebb. Most az van, hogy sz@rban vagyok, és nincs senkim, mert se a régi se az új barátaim nem veszik a fáradtságot hetekig hogy felhívjanak. Szóval nagyon nehéz ez, és nincs jó döntés.
2010. dec. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!