Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Tisztességesen elvégeztem a müszaki egyetemet, sokat is szenvedtem vele. Dolgoztam utána egy cégnél, ahol azért megszenvedtem a ranglétrán feljebb jutást és igazából sokszor segítség nélkül dokumentáltam egy csomó mindent, szedtem össze információkat. Aztán meguntam, váltottam.


Egy kicsit ellene vagyok a mesterséges inteligenciának. El kell ismernem rengeteg mindenben megkönnyíti a munkát, de láttam már cifra dolgokat :D


Viszont most kaptam egy elég nehéz 80+ doksit, hogy szedjem ki belöle azt azt a pár lényeges dolgot, ami kell majd a további feladatmegoldáshoz, haladáshoz és tervezéshez.

MI segítségével, lefordítottam, összeraktam egy részletes, de mégis rövidített kivonatát a doksinak. Abból készítettem egy Exceles kivonatot a résztvevö gyártóknak és örültem, mert nem szenvedtem vele sokat, mint az elözö munkahelyemen.


Kicsit szarul érzem magam, mert a munka egy részét ne én csináltam, sokkal összeszedettebbre sikerült, mintha saját magamtól építettem volna fel 0-ról. Persze felülbírálam és korrigáltam sok helyen, vagy kiegészítettem.

Régebben nem így csinálták, más saját kútföböl jobbat csinálna, mint én az MI-vel, emiatt rossz. De sajnos idöm se lett volna soha belerázódni normálisan (az egyetemen se), mindig az van, hogy sietni kell.

Nem kaptam semmi elismerést érte (nem is vártam), de butának érzem magam töle és kicsit haszontalannak. :(


Igazából a jövöben is látnám értelmét használni, de felülbírálnám mindenképp.


Rossz ember vagyok? Kicsi csalásnak érzem.


okt. 21. 13:50
 1/4 IgaziÚriember ***** válasza:
51%
Nem, nem vagy rossz ember, csak egy önbizalomhiányos, alacsony egzisztenciájú munkavállaló akire ilyen semmitmondó feladatot bíznak és ezt is képes túlgondolni / stresszelni.
okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Én is pocsékul érzem magam, mert ugyan főztem a hétvégén ebédet, de a lisztet nem magam őröltem, így a munka egy részét nem én csináltam…


Programozóként is pocsékul érzem magam, mert mostanában a sort() függvényt használtam, ahelyett, hogy magam írtam volna meg a rendező algoritmust… assemblyben…


Pont azért használunk eszközöket, mert megkönnyíti a munkánkat, a munka egy részét nem nekünk kell megcsinálni. Az MI-t is pont azért hoztuk létre, hogy ezt a célt szolgálja.


A közeljövőben nem az MI és az ember között lesz a verseny. Az MI nem fogja elvenni a mérnökök munkáját. Az igazi verseny az MI-t használni nem akaró, használni nem jól tudó ember és az MI-t jó, hatékonyan használni tudó ember között lesz.

okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Az a probléma az AI-val, hogy kőkeményen tud hibázni. Megcsinálja helyetted, de ha nem olvasod át és ellenőrzöd le szóról szóra az egészet, akkor lehet, hogy tele van hibákkal. Ha teljesen leellnőrzöd az egészet, akkor meg annyi erővel meg is csinálhattad volna.
okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Hallottam hatalmas pénzekről, amit így kerestek legálisan, és egyáltalán nem zavarta őket, akik fizettek érte, hogy így készült. Igazából büszke is lehetsz magadra, hogy ilyen hatékonyan és gyorsan megoldottad.
okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!