Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Irtam egy kis könyvet! Ez egy...

Irtam egy kis könyvet! Ez egy részlet belőle! Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Elbuktam!Elbuktam?

Nem tudom,de néha úgy érzem és akkor erősen!

Mi értelme az egésznek?

Mi értelme a próbálkozásnak,ha kudarc a vége?

Egyszer talán nem lenne kudarc,de talán többször kell próbálkozni!Sokszor!

Ki tudja hányszor és még akkor sem biztos a siker!Minden bizonytalan!

Nem birnék elviselni még egy kudarcot,akár milyen kicsi is!

Nem tudnám mégegyszer azt hallani,hogy”nem”!

A”nem” nálam már csakúgy,mint a”kudarc”egyenlő egy”halálinjekcióval”!

Miért vagyok ilyen?Hogy miért?Nem tudom!

De nem tehetek ellene!Nem akarok én ilyen lenni!

Szeretnék én is önbizalommal teli lenni bármi is legyen csak töretlenül mennék tovább!

Ez szépen hangzik,de az élet nem ilyen!Az én életem legalábbis nem!

Hallanni néha:

’’Nem olyan vészes ez”

’’Szedd össze magad’’

’’Az élet már csak ilyen’’

Már hogy szedném össze magam mikor fuldoklok.Talán még vágjak is hozzá jóképet?!-Habár ezt tesszük nap,mint nap!

Maszkot rakunk fel és eljátszuk hogy mások vagyunk!

Az egész társadalom egy rohadt szinjáték,amelyet a félelem irányit és a tudatlanság!

Melyik az erősebb:A félelem vagy a tudatlanság?Nem tudom!

Lehetnék aktivabb,lehetnék kevésbé kényelmes!Kockáztathatnék!

Lehetnék kevésbé lusta!

Talán!

Talán sok évvel ezelött ilyen is voltam!Talán már nincs kedvem mindehhez!Talán mert nem sikerült semmi eddig!

Lustaság!Mi az?Talán az ,hogy már mindenbe belefáradtam


2010. okt. 27. 00:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik(pedig én kritikus vagyok,nagyon is).Mindenben igazad van, sok ember magára ismerhet benne és talán tehet ellene.Egyáltalán nem unalmas a sok feszültségkeltő felkiáltások és kérdések miatt,csak annak aki nem érti miről van szó.Engem nem zavarnak a szóismétlések sem,mert nincs benne olyan sok.Szeretek igazságokat olvasni,ez van.Jó a szóhasználatod is,nem túl változatos,de jól vannak elrendezve a szavak.

El tudnád küldeni? Szeretném elolvasni az egészet.

2010. okt. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

16:31!

Ha tetszett inkánn belinkelnék még egy részletet és erről mondj véleményt:


"Lehetnék öngyilkos!Gondoltam már rá!Kicsit már el is terveztem!

Kötéllel csináljam?A fulladás gondolata megriaszt!Meddig tartana?

Szenvednék!És szenvedni nem akarok,abból már elég kijutott nekem!

Pisztollyal?Nincs pisztolyom!Honnan szerezzek?

Meg merem tenni egyáltalán?Nem biztos!

De miért?

Hiszen élni nincs sok kedvem!Örömön sose volt az életben!Inkább nyomaszt az élet!De miért nem volt örömöm?

Talán reménykedek,hogy egyszer jobb lesz!?Történik valami csoda?

Csak ugy történik,vagy tenni is kell érte?Tenni már nincs erőm,se kedvem!

De akkor miért nem leszek öngyilkos?!

Mitől félek?

Talán,mert nem tudom mi lesz utána!

És ,ha megteszem és utána tudatom megmarad?

És ha rájövök,hogy nem kellet volna?

És ha akkor látom,mit kéne másként?

Nos akkor már késő!

Miért nem látom mindezt most?Mit kéne látnom?

Rengeteg kérdés és semmi válasz!"

2010. okt. 29. 17:16
 13/22 anonim ***** válasza:
Végül is mi a könyv mondanivalója, tartalma?
2010. okt. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
A köny mondanivalója főleg a monolog saját magunkal külöböző lelki állapotokban
2010. okt. 29. 19:24
 15/22 anonim ***** válasza:

16:31 vagyok. Hát igen.Sokunknak eszébe jut az öngyilkosság,pedig egyáltalán nem megoldás.Voltak nekem is nehéz pillanataim,talán volt amit más még nem élt át(például egy nagyon jó barát halála).Ha tényleg létezik a pokol,oda kerülünk ahol örökké szenvedünk,ha megtesszük.Mondjuk nekem mindegy,mert így is-úgyis oda jutok,mert nem hiszek istenben.És utólag visszagondolva jobb is,hogy inkább élek amíg lehet.

Nagyon jó ez a részlet is.Sok gondolat eszébe jut az embernek mikor olvassa.

2010. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

kösz 16:31 es

És még ötleteket is adtál...

Naogyon kösszz

2010. okt. 29. 21:17
 17/22 anonim ***** válasza:
Ennek örülök,várom a folytatást :) Ha a pokol is benne lesz kíváncsi vagyok te mit gondolsz róla.Én sokféleképpen megálmodtam már,de pár variációban nem szenvedtem.Tudat alatti dolgozik még akkor is,ha ébren nem foglalkozol ezzel a témával.Volt olyan álmom is,hogy nem kerültem sehova,hanem itt maradtam és járkáltam az élők között,de ők nem látnak vagy hallanak.Elképzelhető ez is a halálunk után.
2010. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Egyik válaszoló már részben leírta, amit gondolok - nem is annyira magáról az írásról, hanem arról, ami rólad derül ki belőle: nagyon önmagad körül forogsz, körbe - körbe.

Ha te igazából "élvezed" ezt a lelkiállapotot, akkor rendben (néha én is vagyok úgy, hogy az agyam kiröhögi a saját kis önsajnáló hisztimet, de jól esik és kész, reggelre elmúlik...).

De ha tényleg annyira nem érzed ebben jól magad - akkor próbálj saját magadon, a saját lelkivilágod vizsgálgatásán kívül mással is foglalkozni, keress dolgokat, amik érdekelnek; annyira érdekelnek, hogy a velük való foglalkozás önmagában örömöt okoz, függetlenül attól, hogy sikeresnek vagy kudarcosnak minősül-e a dolog kimenetele...

Mert így olyan, mintha légüres térben boxolnál saját magaddal.

2010. okt. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Jutsz is a könyved végén valamire, azt is bemásolhatnád, ha egyáltalán, mert ez inkább így egy naplószerűcske lesz csak.
2010. okt. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szia! Hány éves vagy?:) Én ilyeneket 12 évesen írtam am.:) de aki gondolkozik,abból nem lesz hülye:) írjál csak nyugodtan:) jó az:)
2010. okt. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!