Hogyan döntsem el hogy mi legyen életem szakmája?
Lehetsz szóvivő vagy üzletkötő, de azt ne felejtsd el, hogy ott nem színészkedsz, hanem a céget/szervezetet képviseled. Nulla kreativitás kell hozzá. Tényeket kell közölni a vevőkkel, válaszolni a kérdéseikre, tartani velük a kapcsolatot.
Ezekhez a pozikhoz kell szakmai tapasztalat, pont azon a területen amit képviselnél.
Próbálj ki minél több dolgot. Úgy találod meg, hogy miben vagy jó, mi érdekelne, ha csinálsz, tapasztalsz sok féle dolgot. Keress diák, pályakezdő munkákat különféle cégeknél, ismerkedj meg minél több féle munkakörrel. Otthon ülve nem annyira lehet kitalálni, mi jönne be neked. Viszont, ha csinálod, sokkal többet megtudhatsz. Különösen a hiány szakmákban léteznek nyíltnapok és egyéb toborzó rendezvények, ahol jobban be lehet pillantani a kulisszák mögé.
Nyilván nem leszel képzettség nélkül gyógyszerész, vagy vegyész mérnök, de laborokban is biztos léteznek kisegítő munkák, amiket kevésbé szakképzett emberekre is rábíznak, viszont így is több betekintést szerezhetsz, hogyan is működik egy ilyen cég, megismerhetsz olyanokat, akik már azokban a munkakörökben dolgoznak, ami érdekelne, így talán segítséget is kaphatsz hozzá, hogy könnyebben tudd kitanulni. Akár cégeknek is lehetnek saját képzéseik és az sem kizárt, hogy ha már ott dolgozol, akkor támogatni fogják a továbbtanulásodat, hogy minél tovább dolgozz náluk - általában a tanulmányi szerződéseknél kikötik, hogy valamennyi időt náluk kell ledolgozni cserébe, hogy fizetik a tanulásodat.
Ha nagyon érdekel a kémia, akkor valamilyen vegyipari szakma jó irány lehet, de az is lehet, hogy egy üzleti, gazdasági képzéssel sokkal többre mész. Mellette pedig ugyanúgy foglalkozhatsz szakkörként, hobbiként színészettel, zenével, bármilyen művészettel és aztán, ha bejön, bármikor válthatsz akármerre.
egy csomó 30-40-50 éves embert ismerek, akik sikeres pályafutás után elegük lett abból, amit addig csináltak és totál más dolgot kezdtek el csinálni, akár teljesen nulláról újra elkezdve az építkezést.
amíg nem próbáltál ki dolgokat, addig nem tudhatod, hogy mivel is jár azt csinálni, mennyire szeretnéd. egy csomóan azért akarnak zenészek, sportolók, influencerek lenni (de sokan az orvos, tűzoltó és egyéb munkákkal is ugyanígy vannak), mert csak a végeredményként elért sikert látják, de ez mindig csak a jéghegy csúcsa. minden szakma rengeteg tanulással és munkával jár, mire sikeres leszel benne. csak ezt kivülről senki nem látja. akik elkezdik csinálni többségében a munka és a nehézségek töredékétől is elmegy a kedve, mert a legtöbben csak a sikert akarják belőle, magát a munkát nem. keress olyan munkát, amit élvezel is csinálni, úgy kevésbé megy el a kedved tőle…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!