Ha koraérettnek érzed magad, pontosan miben látod a különbséget közted és kortársaid között, mi az, amit nem értenek meg benned?
Nos, mivel nem vagyok ilyen helyzetben, egy viszonylagos objektív válasszal rugaszkodhatok csak elő.
Feltételezem, hogy a kérdés leginkább a 16-25 éves korosztályra vonatkozik. Ebben a kategóriában a jellemző érdeklődési körök az anyagiság világában ragadnak meg. Ami jelezheti azt, hogy valaki koraérett, az az eszmeiségben és az különböző ideológiákban, például a vallásokban és a politikában (igaz, a 18 évesek már buzgón politizálnak) való helykeresés. Vagy a művészetben. Észrevehető az érvelési stílusban, a viták minőségében, hiszen megint csak a korosztályban nem általános dolog az álláspontok konfrontációja árán született reális és racionális megítélési mód. Ezek csak példák.
Úgy gondolom, a koraérettek kell, hogy rendelkezzenek olyan mértékű érzelmi intelligenciával, hogy ne legyen mérvadó a kapcsolataikban ez a szakadék, és rendelkeznek olyan szociális képességekkel, amelyekkel hozzájuk hasonlatos gondolkodású embereket tudnak bevonzani ((vagy épp teljesen elszigetelődhetnek a közösségtől)). A tényleges érettség függvényében vonja le a kellő következtetéseket.
Az, hogy ez a személy tudjon érvényesülni a korosztályában és a közeli környezetében, abban rejlik, mennyire képes a személyiségét a felszínesség és a mélyebb diskurzusok között megosztani. Röviden: Ha felszínes emberekkel akar barátkozni, a kulcs a felszínességben van.
Ennyit tudtam felmutatni, ez a szubjektív véleményem, de úgy érzem, én eképp volnék az ilyen szituációkban.
rikkmanus: a koraérettség jellemzően már kisgyermekkorban megmutatkozik - lásd Mozart vagy Alma Deutscher példáját, hogy csak két, feltűnően látványos képességű csodagyereket említsek a zeneszerzés, illetve a zenei játék vonatkozásában.
Valaki, aki mondjuk nem kapott olyan támogatást, mint ők, utólag felnőttként is tudatosíthatja, hogy ő valamilyen vonatkozásban nagyobb teljesítményre lehetett volna képes, vagyis koraérett volt, de környezete nem tudta értékelni őt, mert mondjuk nem érdekelte a zene, a sakk, vagy a matematika, ahol a korai tehetségfejlesztésnek kultúrája van. És a családi háttér is meghatározó, nem minden családi közeg támogató ilyen vonatkozásban..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!