Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindig azokat bántom meg,...

Mindig azokat bántom meg, akiket a legjobban szeretek. Mit csináljak, hogy ne viselkedjek így?

Figyelt kérdés
Mindig mondom magamban, hogy uralkodnom kéne az indulataimon, de egyszerűen nem megy :S Ha ideges vagyok, muszáj beszólnom itthon valakinek különben úgy érzem, hogy felrobbanok. Bocsánatot kérek utána, de tudom, hogy az nem ugyanaz. Elég jól tűrik ezt, szerencsére alapállapotban jó természetem van. Tudom, hogy a feszültséget máshogy kéne levezetni, próbáltam is már, de mindig az lett a vége, hogy kiabáltam valakivel :( szégyellem magam, de nem tudom, hogy csináljam.
2010. aug. 6. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Valami oylan sport kéne, ahol kiengedheted a gőzt. Karate-t vagy valami más harcművészetet ajánlok, ott üthetsz-vághatsz és utána hidd el jobb lesz :D
2010. aug. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fordítsd meg magadban a dolgot: ne szólj inkább senkihez olyankor, menj ki a konyhába főzni vagy a szobába tv-t nézni, vonulj el magyarán. "Nem szól szám, nem fáj fejem"...erre is érvényes. Amikor lecsillapodtál, akkor meg normál hangnemben tudsz beszélgetni. Nekem be szokott válni....
2010. aug. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Én pl ha majd felrobbanok a dühtől fülhallgatóval max hangerőn rock zenét hallgatok és tök jól lenyugtat.
2010. aug. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ha ideges vagyok Marilyn Mansont hallgatok.

Az valahogy mindig megnyugtat.:D

2010. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ugyanilyen vagyok. a barátommal 1 év után kábé ezért szakítottunk.egyszerűen meghalok és zokogni kezdek ha erölködöm,hogy ne mondjak semmit. nem tudom miért van ez,és hogyan tudnék változtatni,de azt mondták a sport sokmindent megold. eddig még nem próbáltam ezt a módszert mert nem nagyon érek rá, de asjánlom neked is, én is kipróbálom.:)16
2010. aug. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A frusztrációt levezetjük, és mégis ott marad. Sosem fog igazán elmulni, legfeljebb csak visszább nyomjuk kicsit, de egy arra alkalmas szó, zene, vagy helyzet megint előpattintja, és akkor ömlik a dühhhhh. Nagyon jó könyv van ez ellen: Colin C. Tipping: Radikális megbocsátás. Vagy is helyesebben: Radical Forgiveness, mert hogy én magyarul még nem láttam. Nem tudom lefordította -e már valaki. Az interneten ha beütöd előjön a szerző, meg egy két godnolat a könyvről, és meg is rendelheted. Persze nem elég megvenni, vagy akár el is olvasni, hanem el kell hinni, és kipróbálni a terápiát. Ha ez bonyolult, akkor még egy darab egyszerű mód van:. Ezt kell mondani(és tudatosan elhinni):"A múlt elmúlt, tehát nem létezik". Mert úgy-e ha nincs már meg a múlt, akkor azok a bántások, félelmek, zűrzavarok, rossz emlékek, stb nincsenek már meg, és egyáltalán semmit sem számítanak.
2010. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!