Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Én mindig hazudok. Most akkor...

Én mindig hazudok. Most akkor igazat mondtam?

Figyelt kérdés
:D
2019. jún. 10. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha használnàl íràsjelet, az milyen jó volna!...
2019. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 2*Sü ***** válasza:
89%

Rövid válasz: nem.


A klasszikus hazug paradoxonjának egy hibás megvalósítása ez. A hibát a negáció műveleténél követted el, mert a „mindig”-nek nem a „soha”, hanem a „nem mindig” az ellentéte. Tehát nem vezet paradoxonra, ha az a helyzet, hogy néha hazudsz, néha meg igazat mondasz. Így az az állításod, hogy te mindig hazudsz, az egyszerűen csak hamis. (Nyilván igaz nem lehet, az ellentmondásra vezetne.) Történetesen most hazudtál, de amúgy nem mindig szoktál hazudni.

2019. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennek a mondatnak a tartalma hazugság. Akkor az előző mondat tartalma hazugság?
2019. jún. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ismerem a pacákot, a szeme sem áll jól.

Csak annyit mondok, hogy a hazugságvizsgáló ketyere rendszerbe állítása tíz évet késett, mert rajta tesztelték és mindenki azt hitte, elromlott a készülék, mert mindig csak hazugságot mutatott...

2019. jún. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Feri te vagy az?
2019. jún. 11. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok feri

Most jöttem erre az oldalra ugyhogy nem ismerhetsz

Különben ezt egy osztálytársam mondta

De helyes válasz nincs a kérdésre!

2019. jún. 11. 13:43
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Rosszul választottad az alapmegállapítást.

Az, hogy állítod, te mindig hazudsz, nem paradox, simán azt jelenti, hogy most épp hazudsz, mert valójában nem mindig hazudsz.


Az igazi logikai paradoxon így hangzik:


Én most hazudok.

2019. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na és még ez sem feltétlenül lehetetlen, hiszen aki ezt kijelenti, az lehet éppen kábult állapotban és csak meg van hipnotizálva, hogy ezt mondja, akkor nem is érvényes rá a saját kijelentése, hiszen nem ő tette, még akkor is, ha mégis ő mondja, hanem a hipnotizőr, akire szintén nem érvényes, mert mégsem ő jelenti ki.
2019. jún. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

#8: Logikai paradoxonról van szó.

Az csatarészegen is ugyanaz. :D

2019. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!