A tanulásért tudást kapok, a tudásért munkát, a munkáért pénzt, A pénzből bármit megvehetünk. De pénz meg nem boldogít. Így hát minek tanuljak?
"A pénz ÖNMAGÁBAN nem boldogít... De azok a dolgok, amikre tudod váltani, azok már annál inkább :)" - és ha nincs kivel megosztanod?
Van, amit nem vehetsz meg pénzen, igaz barátságot, szerető családot, igazi társat...
Ettől függetlenül, ha már itt vagyunk, legalább a tudás legyen meg, amit senki nem vehet el, és ha az megvan, legalább kevésbé érezzük magunkat nyomorultnak, ha a pénzen nem megvehető dolgok hiányoznak életünkből.
Önnmagában is a tudás a legnagyobb érték, ahogyan írták előttem is: tágabb rálátást ad a világra. Ha valaki nem rendelkezik kellő információval az elhiszi, azt amit mondanak neki. Ezért a tudatlan ember sokkal inkább ki van szolgáltatva mind a hatalmi szerveknek, mind pedig bármilyen nagyobb csoportnak (főként az erőszakos szerveződéseket értem ezalatt) pl. a terrorista önként "dalolva" megy felrobbantani magát egy rakás ember közt, mert neki azt mondták, hogy ez az ő istenének akarata! Mivel nincs rálátása a dolgokra ezért aztán fel sem tesz kérdéseket: Helyes ez? Valóban ez lenne az életem célja, hogy egy csomó ártatlant magammal rántva, -cafatokra robbantva magamat- menjek a halálba? Megváltozik ettől valami is a világ rendjében? - Igen, de a lehető legrosszabb irányba: mégtöbb gyűlölet halmozódik fel mindkét állam v. csoport közt és mintegy öngerjesztő folyamatként az erőszak egyre több erőszakhoz vezet. Ezért célszerű csírájában megszüntetni a konfliktusokhoz vezető események kibontakozásáért felelős okokat, ez valahol már ott elkezdődik, hogy nem anyázom le a másikat, különösen ok nélkül, de egyébként sem, tisztelem a környezetemben élő élőlényeket (nemcsak az embereket), nem írígykedek,nem vezetek félre másokat...még folytathatnám sokmindennel! Egy példa: Ha én egy olyan csoporttal szemben erőszakot alkalmazok, akinek a tagjai nem annyira műveltek, akkor ők valószínűleg még vadabbul fognak visszatámadni és már el is indul a lavina, ha nem avatkozik valamelyik fél közbe és állítja le az egészet, ezzel nem azt mondtam, hogy engedni kell az erőszaknak, mert azzal csak ismét mélyül a szakadék, hanem azt, hogy meg kell találni azt a kivezetőutat, ami mindkét fél számára elfogadható! Ezt csak megfelelő önkontrollal és tudással lehet. (Az önkontroll előfeltétele részben a megfelelő tudás! Az a tapasztalatom, hogy az olyan emberek, akik nem rendelkeznek kellő tudással, infoval, azok nehezebben vezethetők rá helyes megoldásokra, és sokkal gyakrabban reagálnak a félreérthető helyzetekben dühvel, kiabálással, esetleg verekedéssel!
A "kezeletlen" tudatlanság végül háborúkhoz vezet, amiknek aztán tényleg semmi értelmük, csak mindenirányból visszavetik a társadalom (és a világ?) fejlődését, felesleges szenvedést okoznak a lelkekben...!
A tanulástól egyáltalán nem lesz más a szemléleted.Amit az iskolában tanulsz,annak nagy részét egyébként is teljesen elfelejted.Az fog csak megmaradni,amit használsz is belőle.A szemléleted,világhoz való viszonyod egyrészt személyiségedből adódik,másrészt meg az befolyásolja főként,amit átélsz.Ha valaki valamilyen eszmét közel érez magához,akkor úgyis csak abban a témában fog művelődni.Ha majd történik vele valami,amit nem gondolt volna,akkor fog elgondolkozni a dolgokon...A pénzre meg igenis szükség van,mert az egy eszköz.Ez életünk "szekérkenője".Igazi boldogságot viszont tényleg soha nem kaphatsz tőle.Az igazi boldogság a szeretetben lakozik.
"A boldogság egyetlen titka:adni,mindig csak adni.Jó szót,bátorítást,mosolyt,hitet és sok-sok önzetlen tiszta szerelmet"
Goethe
Éhezz egy hónapig, fűtetlen lakásban, víz, villany nélkül, vagy akár az utcán, és máris megtudod, miért is kell tanulni.
Ez a "pénz nem boldogít" csak egy bizonyos összeg felett nem igaz. Ez a mondás valójában arról szól, hogy ki kell alakítani egy helyes életszemléletet, és meg kell különböztetni, milyen dolgokra van feltétlenül szükséged (pl. lakás, étel, ruha), és mikre nem (pl. autó, nyaralás, shoppingtúrák hetente). A túl sok pénz nem boldogít, mert nem tudsz mit kezdeni vele. Felesleges... Viszont ha nem keresed meg az alapszükségleteidre a pénzt, akkor igenis boldogtalanítani fog a pénz hiánya.
Most őszintén: Magyarországon egy betanított munkásként keresett havi nettó 60 000 forintból el tudod látni magad alapszinten, mikor a közüzemi díjak lassan az egekbe szöknek, és a kaja kétszer drágább, mint három éve? Ugye, hogy nem? No, ezért kellene tanulni, hogy biztos legyen a megélhetésed.
Látom a kérdző nem érti... Elmagyarázom egy másik szemszögből:
A tanulás idő. Az idő pénz. A pénz hatalom. A hatalom luxus. A luyust pedig nem engedhetjük meg magunknak! Teccikérteni? :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!