Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Lehet én vagyok a buta, de...

Lehet én vagyok a buta, de nem értem ez hogy lehet igaz?

Figyelt kérdés

Játék a számokkal:

A cipőméreted szorozd meg kettővel, majd adj hozzá 40-et.

Az eredményt szorozd meg 50-nel és adj hozzá 11-et.

Az így kapott számból vond le a születési évszámod (négyjegyű szám).

Az eredmény első két számjegye a lábméreted lesz, az utolsó két számjegy pedig az, hogy hány éves vagy.



Arra akarok kilyukadni,hogy 1992-ben születtem és 39-es a lábam és valóban ez jön ki. DE miben különbözik ez,ha majd jövőre csinálom,amikor már 20 leszek?

Bocsesz,kicsit tényleg bamba vagyok az ilyenekhez. :)


2011. dec. 22. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

41x2=82+40=122x50=6100+11=6111-1999=4112

Azta!!!! IGAZ!!! Hogyan lehetséges? Nem értem! Lehet, hogy az egyik szám 2011-re érvényes. Ha megfejted, akkor áruld el!

2011. dec. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ez egy nagyon régi trükk.

így működik:

- a cipőméretet először megszorozzuk ugye 2-vel, majd 50-nel, össz.:tehát 100-zal

- van még a 40, amit megszorzunk 50-nel, így lesz 2000, meg még 11: 2000+11=2011 (számológéppel számoltam)

-a születési dátum meg natúr


ha az idei évből (2011) kivonod a születési évedet, eredményül kapod az életkorodat, ami valószínűleg 2 számjegyből áll, és ahhoz hozzáadtad a cipőméreted 100-szorosát, így ez lesz a művelet: 2011-[szül.év]+[cipő]00=[cipő][életkor]

ez van túlbonyolítva azért, hogy a lényeget ne értsd. tehát tulajdonképp nincs ebben semmi rendkívüli. én ezt egyébként 4 éve powerpoint-prezentáció formában találtam, hogy a csoki kiszámolja hány éves vagyok, és cipőméret helyett azt tudtam meg, hogy hány csokit eszek hetente (és más műveletekkel, de csak úgy, hogy 40x50 helyett mondjuk 25x16x5 volt, és ugye 2007 lévén 11 helyett 7). és mivel a logikai feladatok mindig is nagyon érdekeltek, egyből azon gondolkoztam, hogy ez hogy jön ki. és kb. 5-10 perc kellett hozzá. nem bonyolult, csak visszafelé kell gondolkozni. abból kell kiindulni, hogy mi a lényege, tehát a végeredmény alapján végiggondolod, hogy milyen műveletek kellenek, aztán már csak (tök fölöslegesen) leellenőrzöd, hogy jól gondoltad-e. szóval most már Ti is tudtok ilyet csinálni


15/F

2011. dec. 23. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!