Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mi az a KÁNTORDISZNÓ? Találkoz...

Mi az a KÁNTORDISZNÓ? Találkoztatok már vele?

Figyelt kérdés
Falucskámban elég sok furcsa és meglepő hiedelem él mint például az éjszaka morgó kút, a lidérc, a fán rokkával fonó öregasszony... és a kedvencem: a kántordisznó. Apumtól hallottam először róla, (aki előszeretettel mesélt nekünk nyári estéken a fáklya tüze mellett rémtörténeteket). A kántordisznó szenteste éjjelén bukkan fel a sötét utcákon, egy fejetlen ember hajtja, és azokra az emberekre vadászik akik ilyenkor az éjféli miséről kijöve elindulnak hazafelé, és kipletykálnak másokat(de sok van ám ilyen) vagy nem voltak éjfélin, és csak úgy részegen tántorognak karácsony szent estjén az utcákon. Na ezt kapjátok ki:) Először az ezo témába akartam tenni ezt.. de szerintem annyira viccesen hangzik a "kántordisznó"megnevezés...:D
2011. okt. 31. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Én még sosem hallottam róla.De meg van minden falunak a hiedelmei.Erre felé akasztott ember van aki a hatalmas téli ködben vezeti el az embereket. 22/F -vok amikor még én meg sem voltam,és apu sétált anyuval a tanyán hatalmas ködben kézen fogva hogy oda találjanak a kis paraszt házhoz,furcsa dolog történt.Az orruktól tovább persze nem láttak a ködtől,és máskor oda értek a parasztházhoz 10 perc alatt,de már eltelt 20 perc is,és lánc csörgés volt mellettük,kb 10 méterre,és nem tudták elképzelni miaz.Először azthitték bika szaggatta el a láncot a tanya valamelyik részén és az csörög ott,aztán azthitték kutya,de egyik sem.a tanyán volt egy kutya annál a ház mellett ahova menni akartak,és csak azt veszik észre hogy amikor fütyültek a kutyának már nagyon nagyon messze ugatott,tehát a parasztháztól már kb 30 percnyire voltak,a lánc viszont akkor is csörgött mellettük 10 méterre...úgy találtak vissza a parasztházhoz,mivel már túl mentek rajta,hogy folyamatosan fütyült fater ,és mentek a kutya hang után.Másnap ezt elmesélte anyu,mamámnak (aki már sajnos nem él) és mamám sok hiedelmet tudott,tapasztalta is,és fél ordítva mondta anyunak hogy kicsikém az nem kutya volt ,az nem macska hanem akasztott ember, el akart benneteket vezetni!!Anyu szívbajt kapott majdnem.Hát ki nem kapott volna... Most belegondoltam ha az a kutya nem lett volna akinek hála vissza találtak a paraszt házhoz,ki tudja "hova vezette volna el őket" mert állítólag azokat akiket eddig elvezetett nem találtak vissza többé, hogy mi lett velük az csak rejtély.

Amikor anyuék ezt nekem el mesélték,egyedül sosem járok ködben sehova.

Van még olyan is hogy tüzes ember meg még sorolhatnám.

Én személy szerint nem vagyok babonás,de ezzel nem mondom azt hogy nincsenek ilyen dolgok,de inkább nem szeretek róla beszélni :)

Kántordisznóról nem hallottam még. :)

2011. okt. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tejószagú....na most kicsit befostam ettől a sztoritól. Egyébk van még egy hasonló lény, akivel ijesztgették a gyerekeket a "a Lugosi Mariska" jól olvastad, nővérem nagyon félt tőle kis korában.. biztos a Lugosi Béla miatt. :P
2011. okt. 31. 23:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!