Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Lehet-e operációs rendszert...

Blander kérdése:

Lehet-e operációs rendszert készíteni egy létező rendszer átalakításával?

Figyelt kérdés
Szóval lehetséges hogy mondjuk egy Ubuntut vagy más működő rendszert átalakítani mondjuk olyanra hogy PL ha saját grafikus felületet írok hozzá, akkor pl arra ki lehessen cserélni, meg hasonlók?
2011. aug. 23. 20:42
 1/8 A kérdező kommentje:

Uhhh lehet rosz topikba tettem XD

De a lényeg az hogy átakarom alakítani sajátra... De természetesen megmaradna a kernel benne meg minden csak pl az egész kinézete saját lenne

2011. aug. 23. 20:58
 2/8 anonim ***** válasza:
hogyne lehetne. szeretett bill gates-ünk is egy másik oprendszer forráskódjait lopkodta össze, majd írta át.
2011. aug. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha csak a grafikus felületed írod át, az még ugyan úgy linux marad. A kernelt kell módosítanod, méghozzá elég nagy részét, hogy külön op.rendszernek vegyék.
2011. aug. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem van photoshop CS paintem
2011. aug. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jó de én csak annyit akarok hogy kicserélem a cuccait sajátra.

A kernelt nem akarom bántani. Az marad linux. Szóval úgy akarok sajátot hogy linux az alapja.

2011. aug. 24. 10:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, Linux-disztribúció-nak hívják.


[link]

2011. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És működni is fog?

Meg még annyi hogy windows-os programokat tud futtatni a kernel? Vagy alapból linuxra kell írnom?

2011. aug. 24. 11:31
 8/8 anonim ***** válasza:
[link] (wine, winetricks, PlayOnLinux)
2011. aug. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!