Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mért pont április 1 bolondok...

Mért pont április 1 bolondok napja?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eredete nem tisztázott. Talán a bolondos áprilisi időjárásból ered...
2011. ápr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A legelterjedtebb magyarázat szerint a bolondok napja a középkori Franciaországból származik. Az év kezdete ugyanis hagyományosan április elsejére, a tavasz kezdetére esett, amikor ajándékokkal kedveskedtek egymásnak az emberek. 1564-ben IX. Károly január 1-jére helyezte át az Újévet, de az emberek csak lassan fogadták el a rendelkezést. Sokan megszokásból vagy a régi hagyományhoz ragaszkodva továbbra is küldözgettek ajándékokat, ezek változtak idővel tréfás semmiségekké, meglepetésekké: a hamis évkezdetet hamiskodással ülték meg.
2011. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én nem tom de akkor (ma) van a születésnapom
2011. ápr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt részletesen olvashatsz a dologról:

[link]

2011. ápr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
csak nem ma van a szülinapod? szerintem ma van, és azért. Ha nem ma van a szülinapod, akk valaki másnak, aki nálad is nagyobb bolond. Egyébként meg ez a TE napod is:):)
2011. ápr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hogy találtad ki hogy tegnap volt a szülinapom?! xD
2011. ápr. 2. 10:38
 7/8 anonim ***** válasza:
neked is?
2011. ápr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szerintem nekem (ezek szerint neked is) és sok más hozzánk hasonló embernek 1-jén van szülinapja XD
2011. ápr. 29. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!