5/12 anonim válasza:
Igen,együtt uralják Hekkmen-nel a tavat.
6/12 anonim válasza:
Igen, egyébként úgy hívják, hogy Zsolti.
7/12 anonim válasza:
Igen létezik. Nyáron láttam néhány példányt a badacsonytomaji strand közelében napozni. 1 hímet és 5 nősténnyt volt ott akkor, és valószínűleg egy háremet alkottak. Egész sokáig tudtam őket figyelni őket, amíg zsákmányszerzési célból rájuk nem támadott egy Badacsonyi görényember (Homomustela Badacsonyiensis). A békaemberek közül az összesnek sikerült bemenekülni a Balatonba, így az éhes görényember rám támadt. Úgy menekültem meg, hogy utánoztam a Sümegi Fanynűvő (Australopithecus europaeus Herman) hangját, amely a badacsonyi görényember egyetlen természetes ellensége.
8/12 anonim válasza:
Egyébként a balatoni békaember tudományos neve Homorana vificus, amely nevet a Canádvin Károly biológús után kapta, aki egy nagy nyúlas Vif volt.
A Balatoni békaember legközelebbi rokona a Velencei-tavi békaember (Homorana Gardonyiensis) és a Dunai békaember (Homorana danubius). A Békaemberek családja egyébként az egész Északi-féltekén elterjedt a Mérsékelt égöv folyóiban és tavaiban. A Homorana genus-on kívűl még 2 nemük létezik. A trópúsokon a gőtemebrek helyetesítik őket.
10/12 anonim válasza:
Én eddig csak a tisza-tavival találkoztam. Kivert tőle a víz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!