A Rossman Reklámban,mièrt nincs vagyis nem látni a fèrfi kentaur nemiszervèt??? Talán lehet,hogy Kanca "Ló Lány" akit mutatnak a reklámban?? De felül akkor mièrt egy kemèny szakállas fèrfivan??🤔🤔🤔
Na. Ennyi idő volt megtalálnom és még meg is néztem.
Ha számodra ebből a reklámból ez a lényeg, akkor ne nézz semmilyen reklámot. Sőt! Meseflmeket, fantáziafilmeket, sci-fit sem.
A történet szempontjából (reklám, mese, stb.) az anatómiai részletek nem relevánsak.
Szerintem sincs az LMBTQ-hoz köze. Inkább csak a szimbolikus megjelenítésről van szó és mai szokások és jogszabályok miatt is lehagyták. Régen, az ókorban ebből nem csináltak persze ekkora ügyet mint ma, de már akkor is ruhában jártak az emberek és nem meztelenkedtek nyilvánosan. A görögöknél a fürdőket is nemek szerint elkülönítették, tehát sokban hasonlóan a mai szemléletmódhoz. Az ókori görög szobrokon láthatóan sokszor nincs ruha és a ruha nélküli szobraik direkt úgy készültek és külön jelentése volt. Míg sok szobrukon ruhákban vannak ábrázolva az alakok.
A meztelen férfi alak sajátos hősies jelentéssel bírt az ábrázolásokon és a szobroknál a meztelenségnek szerepe is volt.
Itt van két görög nőt ábrázoló szobor. Az első ruhában van (ez római másolat).
Ezen a másodikon mivel meztelen látszik, hogy nincs nemi szerve. Persze egy férfi esetén lehagyni már biológiai kontárság lenne, így férfiaknál egységesen kis méretet alkalmaztak, mert a lényeg nem az volt a szoborból. Nőknél meg diszkréten elhagyható volt és a mellek pedig kicsik.
Amúgy egyébként is a kis melleket részesítették előnyben, mint például Venus de Milo szobra és az előző is.
Tehát válogatott módon ábrázoltak ruha nélkül ebereket, nőket és férfiakat is egyaránt és nem a meztelenség volt a célja. Ez használatban is volt.
325-ös nikaiai katolikus zsinathoz igazodva 380-ban I. Theodosius római császár rendeletével államvallássá tette a katolikusságot és ekkor vette kezdetét az ábrázolások megváltozása. Csak alacsonyrendűséget fejeztek ki meztelenséggel.
Viszont a reneszánsz elkezdte visszahozni a művészetében. A reneszánsz már az 1200-as években alakulgatott és kifejlett reneszánszként az 1400-tól 1600-ig tartósan újra visszanyúltak az antik görög művészethez és filozófiákhoz és újra ábrázolásba vették a meztelen testeket is.
1563-ban a tridenti zsinat kezdeményezett egy "fügelevél-kampány" nevű cenzúrát a művészetek terén, és attól kezdve egy fügefa levelet vagy textilt (vagy mást) kellett takarásnak használni. Mert a templomok már tele voltak mezítelen festményekkel és szobrokkal. Így például Michelangelo Dávid szobra az 1500-as évek legelején (1501-1504) még megelőzte az Olaszországban indított fügefalevél intézkedést, el is készült a szobor, de később egy takarást tettek rá - ami ma már nincs rajta.
Már meglévő festményekre is festettek fügefa levelet. Szorgosan festették át a festményeket és takarást tettek a szobrokra. Itt egy ilyen festmény, amiről a levelet ami nem a festő műve volt már eltávolították a restaurátorok.
Előtte és utána:
Michelangelo Az utolsó ítélet című festményén már sok textil leplet használt, kivétel az alacsonyrendűek ábrázolásain, ahol megengedett volt.
De a reneszánszban is külön szerepe volt a meztelen ábrázolásnak és nem volt öncélú. Itt egy szép festmény, ahol középen a két alak Platón (bal) és Arisztotelész (jobb) és ruhában vannak mindenki mással együtt:
Mára meg a jog sok helyen tiltja és hát a reklámoknál is gondolom tilos, mert mára ilyen a kultúránk és jogrendszerűnk is. Ettől is nagyban függ és az ókorban és középkorban sem volt feltétlenül fontos a puszta meztelen emberi test, hanem bizonyos funkciója volt, ha nemi szerveket is ábrázoltak. Itt a reklámnál szerintem fölösleges is lenne, nem is nevezhető szorosan vett értelemben művészetnek sem, inkább alkalmazott művészet.
4-es, komoly vagy! 😯
Amúgy őszintén, ki az az idióta, aki lengedező lóf*sszal szeretné reklámozni magát?(az inszeminátorokat leszámítva esetleg).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!