Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » 3 magyar szó végződik "szág"-r...

3 magyar szó végződik "szág"-ra. Tudod mi az?

Figyelt kérdés

Én tudom. Összesen 3 szó van, ami helyesne írva "szág"-ra végződik. Tudod melyik az a 3 szó?

Hajrá! :)


2010. aug. 31. 09:13
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Köszönöm a jó véleményedet rólam! Te biztosan nagyon okos vagy! -.-


ma 09:54 voltam

2010. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Ikszdé xD ***** válasza:

Szánalmas -.-

HUMOR KATEGÓRIA!!!!!!

2010. aug. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
marhaszág
2010. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
szág
2010. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

csak ez a kettő van?

Jó néhány nappal ezelőtt kérdezte valamelyik olvasóm, hogy van-e -szág végű, nem összetett és ragozott alapszavunk az ország és jószág szavakon kívül. Nyelvészeinknek valódi izgalom ez a kérdéskör: összetételekben jóval több mint egy tucatot találtak (lábasjószág, mennyország stb.), de több -szág végű egyszerűen nem létezik, sőt -szég egyáltalán nincsen.

Ez azért érdekes, mert -ság/-ség főnévképzők újabb alakjának gondolják, hiszen feltételezhetően az uruság szóból jött létre az ország. A jószág szó pedig önmagában nagyon érdekes, hiszen csak egyes számban használták (azaz nem létezett a jószágok forma), mivel a javak egyes száma. Akkor viszont az érdekes, hogy miért nem alakult ki a -szég végződés: eme kérdés megválaszolásához talán jó irányvonalat jelent a Ság-hegység létezése, hiszen ez is segíthette a -ság képző megjelenését.

Amúgy létezik egy szó, amely majdnem jó megoldásnak tűnik, azaz ez lehetne a harmadik -szág végű: a vígaszág (sportban) azonban szóösszetétel (vígasz+ág), ezért nem felel meg az eredeti követelményeknek.


forrás: [link]


én ezt itt olvastam:

[link]


béke =D

2010. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Bebizonyították, hogy a kérdező sem nyelvész, de még csak humorérzéke sincsen :D:D
2010. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

MI A HARMADIK??? :DDD

mondd el! szabad a gazda xD

2010. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
ez a kérdés állatszág
2010. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
A "vígaszág" nem vígaszság? :O
2010. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Ameddig nem ismertek, ne ítéljetek... :)

Az utolsó válaszadó pedig kb 13 éves lehet :D

2010. aug. 31. 18:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!