Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért szólják le a helyesírást?

Miért szólják le a helyesírást?

Figyelt kérdés
Nézzétek, nekem nem fontos a helyesírás. Sőt nem érdekel a (MAGYAR) Hanem. Én szépen, nyugodtan, normálisan válaszolgatok a kérdések alá, és a múltkor is mert véletlen, pontot tettem a vessző helyett, már én voltam a hülye, a tudatlan. Nemtudom mire jó az, hogy ártanak a másiknak. Meg aki telefonról ír, ékezet nélkül, annak is beszólnak, de szerintem ők, nem értelmesek, csak kötekedni akarnak, nem azt mondom, van aki kijavít valakit. Egy-egy szót, és válaszol a kérdésre, normálisan, azzal nincs bajom. Csak azzal, aki megrögzött helyesírási szótár. Semmit se segít, csak leszól.
2017. nov. 20. 21:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha esetleg, rossz kategóriába tettem, át sorolnák egy másikba? Köszönöm. Kihagytam 16/F
2017. nov. 20. 21:42
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Igen, rossz kategória - és pl. az a gondom az ilyennel, hogy úgy néz ki, hogy hanyag, nemtörődöm ember.

Na meg egy idő után érteni se lehet majd, mit mond.

2017. nov. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Ezen az oldalon írásban kommunikálunk. Alap (lenne) a jó helyesírás. Az élőbeszédben is elvárás az érthető kiejtés, a hangos (hallható) beszéd. Az írásos kommunikációban pedig a jó helyesírás, hogy megértsük egymást. Engem is javítottak már ki. Megköszöntem és elraktároztam magamban.
2017. nov. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%

Akinek nem fontos, hogy írása helyes legyen, annak valóban nem segítség, ha figyelmeztetik, kijavítják. Felesleges, figyelmeztetni, javítani.


Az ilyen esetek logikája olyan, mint a 22-es csapdáé.

Például, akit nem zavar, hogy büdös, azt hiába figyelmeztetik; büdös marad. Aki nem büdös, azt pedig nincs ok figyelmeztetni. Minden marad, úgy ahogy volt; figyelmeztetéssel, vagy anélkül.


Akik nem érzik gondnak a hibázgatós helyesírásukat, azok többnyire úgy tesznek, mint akit csak nem érdekel. Kijelentik, hogy nem fontos, nem is akarnak helyesen írni. Mintha a büszke akaratuk érvényesülne, nem a gyengeségük mutatkozna meg.


Persze, téged sem érdekel. Azért írtál 96 szavas kérdést, magyarázattal.


Egyébként, a kérdésed fordítottjára sikerült annak, mint amiről utána írtál. Éppen hogy nem a helyesírás leszólásával van bajod; azt, tulajdonképpen, te szóltad le. A helytelen írást kifogásoló észrevételek nem tetszenek neked.


És, más panaszkodókkal egyezően, a leírt, téged bosszantó eset kérdésének elérhetőségét nem adtad meg, hogy más is láthassa, melyik válaszhoz melyik az a kicsinyes, leszóló észrevétel.

2017. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

"Nemtudom mire jó az, hogy ártanak a másiknak."

"Ártanak"? Na, itt a probléma gyökere. Az értékrend...

2017. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!