Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha a romákkal kapcsolatban...

Ha a romákkal kapcsolatban akorok kérdezni valamit, akkor nevezhetem őket cigányoknak vagy ilyet nem szabad ezen az oldalon?

Figyelt kérdés
Én cigányoknak szoktam őket hívni, itt csak azért hívom őket romáknak, hogy nehogy töröljék a kérdésem.

2017. nov. 15. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
nyugodtan nevezd őket cigánynak, hiszen azok! a magyarokat is magyarnak nevezik, a németeket németnek, az angolokat angolnak stb..
2017. nov. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
79%

az elsőt mért kellett lepontozni?? a cigány az egy létező faji hovatartozás, ezen nem tudom mit kell lepontozni...

igenis van ilyen hogy cigány zene, cigány népvidelet stb... De cigányság már nincs vagy mi a tököm???

és ezt mondom mind full rasszizmus nélkül...

2017. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
2-es. hagyd csak! biztos a lepontozó is cigány!
2017. nov. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Saját szervezeteik, egyesületeik nevében is szerepel, hogy cigány.

Például:

Cigány Kulturális és Közművelődési Egyesület

Cigány Tudományos és Művészeti Társaság

"Lungo Drom" Országos Cigány Érdekvédelmi és Polgári Szövetség

Magyarországi Cigányok Demokratikus Szövetsége

Magyarországi Cigányok Független Érdekvédelmi Szövetsége

Phralipe Független Cigány Szervezet

Cigány Szociális és Művelődési Módszertani Bázis

Cigánycsaládok Érdekvédelmi Egyesülete

Eötvös József Cigány-Magyar Pedagógiai Társaság

Országos Hagyományőrző Cigány Egyesület

Romano Glaszo Cigány Egyesület

Cigány Vezetők Szakmai Egyesülete

„Adj Esélyt” Független Cigány Társadalmi Szervezet

„Demokráciáért” Független Cigány Szervezet

„Együttélés” Cigány Érdekvédelmi Szervezet

Abaúji Elmaradott Térség Cigányságának Felzárkóztatási Szervezete

Cigány Érdekképviseleti Közhasznú Szervezet

Cigány Fiatalok Kulturális Szövetsége

Cigány Kulturális Egyesület Mánfa

Cigány Néprajzi és Történeti Egyesület

Cigány Szabadidő Sport Klub

Darányi Cigány Ifjúsági Szervezet

Drávavölgyi Cigány Fiatalok Szövetsége

Hátrányos Helyzetű Cigány Fiatalok Kulturális Egyesület

2017. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Cigány vagyok és nem pontoztam le senkit, nem tudom miért kell egyből erre következtetni.


Nem önmagában a cigány szó miatt törlik a kérdésed ha törlik, hanem amiatt, hogy valami provokativ vagy sértő,előítéletes,gyűlöletkeltő dolgot is írsz bele. Benne van a szabályzatban is mielőtt kérdést vagy választ irsz, hogy ezekért törlik a kérdésed/válaszod. Még ha nem is szábdékos, de ha így hangzik törlesre kerül, ha ilyesmi érződik rajta fogalmazd át mielőtt kiirod. Nekem is töröltek már más témában teljesen ártalmatlannak szánt kérdésemet.


Egy ártalmatlan kérdést, pl. hogy "Mi a kedvenc cigányzenéd", vagy, hogy "Cigányok,ti szeretitek a palacsintát", biztosan nem fogják törölni.

2017. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Itt nem a GYK-n fenn lévő cigányokkal van bajunk. Hanem azokkal akik pl. a buszon felállítják a kisiskolás gyereket azért mert nem képes állni 30 percet, elsőnek mi mentünk oda elmagyarázni a cigánynak hogy állítsa le magát mert hirtelen lent fogja találni magát a buszon, de aztán a sofőr is megállította a buszt és ő is lekiabálta a fejét. Kevés olyan cigány van aki tényleg életre való és tesz is azért hogy jól éljen, de a többségüket konzervgyárba sem engedném el.
2017. nov. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Hónapok óta ignorálják a "budoscgany" nevű felhasználót, pedig nemcsak a neve hanem a kommentjei is provokatívak. Ez alapján a te jelző nélküli megnevezésed garantáltan nem sért semmit itt az oldalon.


Itt sem a cigányozás a baj, hanem hogy jelzővel használják. Sok esetben pedig nem a kérdező a hibás, hanem a cigányozós téma átmegy veszekedésbe, személyeskedésbe, majd trágár és antiszemita hangulatba, és inkább a kérdést törlik mint hogy a 10-20 vagy még több durva kommentet kelljen moderálni (amit eleve felesleges mert újragenerálódnak).

2017. nov. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is félig Cigány/Roma vagyok és alapból a Cigány szó nem zavar, csak akkor ha jelzőkkel mondják azt .


Tudom hogy rengeteg olyan ember van aki lop, csal meg élősködik, de ez nem csak Cigányból van ilyen, és ha bele gondoltok (ezt saját tapasztalatból írom) mi Romák hátrányos helyzetűek vagyunk.


Személy szerint utálom azt hogy Cigány vagyok, habár nem nézek ki Cigánynak és a viselkedésem is normális, inteligens, tisztelettudó, de a nevem tipikus Cigány név, illetve utálom azt hogy engem is úgy kezel a társadalom mint a többi Cigányt.


Sok Magyar és Cigány barátom van, és én félvérként mindíg független vagyok ebben a témában, illetve félvérként egy Magyar ember szemében túl Barna vagyok, egy Cigány szemében túl Fehér (márha értitek mit mondok) .

2017. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!