Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy ez az oldal egy társkereső?

Figyelt kérdés
Az ismerkedős privát üzenetekre gondolok. 18/L

2016. nov. 11. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Társat mindenhol lehet keresni.

Más dolog az, hogy ha egy alkalmatlan üzenetet küldesz, abból csak bosszúság lesz, társ nem.

2016. nov. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy ha valaki semmi külső vagy belső tulajdonságot nem tud a másikról , csak azt, hogy milyen nemű, az miért elég az ismerkedéshez? :D
2016. nov. 11. 10:39
 3/8 2*Sü ***** válasza:
90%

Az emberek – szerintem sajnos – mindenből társkereső oldalt csinálnak. Az internet őskorában nagyon jó chat szobák voltak, ahol remekül el lehetett beszélgetni mindenféle témáról, anélkül, hogy tudtad volna, hogy akivel beszélgetsz, az fiú-e vagy lány. Nem is volt lényeges, fel sem merült kérdésként. Később a chat oldalak többségén már csak privizés ment, ismerkedés céljából, a szobákban alig volt téma. Az iWiW is közösségi oldal volt anno, meg a Facebook is az, elvileg ismerősnek azt jelölöd, akit !már! ismersz. Mégis sokan jelölnek be embereket, akiket nem ismernek, de mondjuk egy kép, egy poszt alapján szimpatikusnak tűnik.


(Hasonló módon a reklám is mindenhova benyomul.)


Hogy miért van ez így? Régebben voltak voltak alkalmak, volt helye és ideje annak, hogy ismerkedjenek az emberek. Ma ez sokkal korlátozottabbak, nincsenek bálok – maximum bulik, ahol meg mindent lehet, csak ismerkedni nem –, nincsenek fogadások, szalonok – maximum ha olyan hobbid van, akkor lehetsz egy idegenekből álló közösség tagja –, tehát valahogy nincs lehetőség igazán ismerkedni.


Másik oldalról a neten sokkal kevésbé gátlásos az ember, anonim, vagy félanomim módon tud kísérletezni ismerkedés terén, egy esetleges visszautasítás, érdektelenség nem annyira hat kínosan.


> Csak azt nem értem, hogy ha valaki semmi külső vagy belső tulajdonságot nem tud a másikról , csak azt, hogy milyen nemű, az miért elég az ismerkedéshez?


Elég. Ha a halász kimegy halászni, akkor ő sem tudja, hogy mi kerül a hálójába. Majd ha kihúzta a hálót, látni fogja, hogy mit kell visszadobni, és mit lehet megtartani. Sok fiú küld 100 lánynak ismerkedős üzenetet – általában ugyanazzal a sablon üzenettel –, ebből válaszol talán 3-4 lány, onnan meg el lehet dönteni, hogy ki felejthető, ki lesz jó egy flörtölésre, és kivel lehet megpróbálkozni komolyabb kapcsolatot építeni.


Sajnos ez van. Nem mondom azt, hogy jól van ez így, szerencsére itt valamilyen szinten ez a jelenség korlátozva van – a „Valaki ismerkedni 16/F?” – kérdéseket pl. rövid idő alatt törlik, de a privát üzeneteknél nincs ekkora szigor (szerintem a moderátorok jó része nem is láthat bele a privát üzenetekbe). Viszont lány vagy, vagy megszoktad már, vagy majd megszokod, hogy kvázi pusztán azért, mert lány vagy, sokan akarnak megismerkedni veled. Egy tőmondatban vissza lehet utasítani ezeket, vagy kevésbé kedves módon válasz nélkül hagyni, vagy megnyomni a privát üzenetnél a „Nem fogadok tőle több üzenetet” gombot.

2016. nov. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem az ismerkedéshez, csak egy induló üzenethez.

Tudod, ha az embernek VAN egy lehetősége, és azt NEM használja ki, az a lúzer. Normális ember kihasználja, ha szükséges, és ha reális lehetőségnek látja. Te is kihasználnád ellenkező esetben, ha a nőknek kellene a férfiak után hajtani.

Más kérdés, hogy te nyilván értelmesebb üzenetet írnál - de ez nem érinti a kérdésed.

2016. nov. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel nem is lenne baj, az előtt viszont értetlenül állok, hogy: itt rám ír valaki, én kedvesen megköszönöm, és elmondom, hogy nem ismerkedési céllal vagyok az oldalon, erre az illető elküld a francba. :D


Na, ez érdekes. És egy csomó ilyen van.

2016. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez viszont nevelési probléma.

Manapság arra sem nevelik az embert, hogyan lehet társat keresni - ez is gond. De még nagyobb az, hogy problémakezelésre sem nevelik, így a többség megoldja maga, néhány káromkodással. Így ugye ő a Jani, neked meg hallgass a neved.

Az pedig, hogy természetesnek veszi, hogy neki JÁR a kiszolgálás minden téren, a legnagyobb gond, és ez viszont szándékosan ilyen: a fogyasztói társadalom jellemzője. Fogyassz mindent, és sokat, és csak a legjobbat, mert NEKED AZ JÁR!

2016. nov. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi valaszokat! Meglepően kimerítő kommenteket írtatok páran. :D

És nekem sem a normál hangvételű üzenetekkel van bajom(csak továbbra sem értem hogy mi visz rá valakit arra, hogy írjon egy olyan embernek akiről képet sem látott, meg nem tud róla semmit), hanem az alpári paraszt levelekkel.

2016. nov. 11. 12:50
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ez viszont nevelési probléma.

Manapság arra sem nevelik az embert, hogyan lehet társat keresni - ez is gond. De még nagyobb az, hogy problémakezelésre sem nevelik, így a többség megoldja maga, néhány káromkodással. Így ugye ő a Jani, neked meg hallgass a neved.

Az pedig, hogy természetesnek veszi, hogy neki JÁR a kiszolgálás minden téren, a legnagyobb gond, és ez viszont szándékosan ilyen: a fogyasztói társadalom jellemzője. Fogyassz mindent, és sokat, és csak a legjobbat, mert NEKED AZ JÁR!"


Egy sértett lányka válaszát hallhatták.

2016. dec. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!