GYK-n miért nem lehet "osztályozni" a kérdéseket?
GYK-n miért nem lehet "osztályozni" a kérdéseket a válaszokhoz hasonlóan?
"Az X-Men részek hogyan vannak sorrendben?" Ez a kérdés nem hasznos.
"15 centi pénisz az kicsi?" Ez a kérdés nem hasznos.
"Nettó 500-at keresek érettségivel,de keveslem. És te?" Ez a kérdés nem hasznos.
Stb.
És pl. ha egy kérdés 0%-ban lenne hasznos, akkor automatikusan törlődne.
Mi az hogy "hasznos kérdés"? Minden kérdezőnek az ő saját kérdése fontos, mert választ akar kapni rá. Olyan van, hogy felesleges kérdés - ezt ignorálod. Olyan is van hogy szabálysértő kérdés, ezt jelented és remélhetőleg törlik.
Pár ember bármikor összefoghat hogy 0%-ra lehúzzon minden kérdést, és akkor az összes törlésre kerülne automatikusan, az oldal meg kihalna, megszűnne.
Azért nem, mert így van. És, amíg nem változtatnak rajta, így is marad. De, sem indoklás, sem változtatás nem várható el itt, a felhasználóktól.
Ha a valódi okot szeretnéd megtudni, akkor írj a gyakorikerdesek@gyakorikerdesek.hu e-mail címre. Illetve, megírhatod a változtatási javaslatod is.
Itt még érdemi támogatásban sem reménykedhetsz. Ebben az alkategóriában, egy-egy kérdésre az átlagos válasz darabszám a 4,3-et sem éri el. És, ráadásul, a változtatási javaslatokat tartalmazó álkérdéseket az amúgy is kevés válaszoló egy része nem is támogatja. Van, hogy senki.
A válasz hasznossága is csak a kérdés tükrében értelmezhető. Hasznos egy válasz akkor, ha a kérdés mögött húzódó probléma megoldásában segítséget nyújt, és abban a valóságnak megfelelő állítások vannak leírva.
Egy kérdés hasznosságát mihez méred?
Hogy hány embert érdekel? Bizonyára vannak olyan szakterületek, amiknél olyan kérdések hangzanak el, ami az emberek 99,9%-át nem érdekli, egyáltalán a kérdést sem érti. Pl. „Amfolitoknál mitől függ, hogy Ks1 és Ks2 vagy Ks2 és Ks3-al kell számolni?”. A lényeg, hogy a kérdezőnek van egy problémája, ami egy kérdés formájában ölt testet. Neki hasznos, tehát a kérdés kiírása teljesen jogos.
Hogy mennyire könnyen lelhető fel a kérdés megválaszolásához szükséges információ? Igen, ez probléma, hogy sok kérdés esetén a Google-ba beírva a kérdést az első találat első sora megadja a választ. De mikortól jogos a kérdés feltevés? Mindenre lehet Google segítségével választ kapni, csak valamire 10 másodperc alatt, valamire 5 perc alatt, valamire meg egy hét alatt. Mikortól van „létjogosultsága” a kérdésnek?
Hogy hányan tették fel már a kérdést? Ennek a megítélése sem könnyű. Egyrészt a legtöbb ember nem keresgél a kérdések között, mert amúgy is elég béna a GYK keresője. De egy kérdésre adott válasz is lehet időfüggő, azaz újra felmerülhet a kérdés, és teljesen más válasz adható rá. Pl. nem mindegy, hogy a „Milyen számítógépet vegyek, ha 150 000 Ft-om van rá” kérdés esetén nem mindegy, hogy tegnap, vagy öt éve tették fel a kérdést. (Pont ezért nincs szerintem ilyen szűrő a rendszerben.)
Vagy hogy a kérdés mennyire átgondolt? A tied sem az, mégis itt van, nincs vele gond, válaszolunk rá, mi majd átgondoljuk helyetted. :-)
Tehát nem annyira egyszerű ez. De szerencsére nem kell bármilyen kérdésre válaszolnod, nyugodtan átugorhatod azt, ami neked személy szerint nem hasznos, vagy nem tetszik.
~ ~ ~
Még úgy a kérdező által írt további kommenteknél látnám értelmét – pl. a tudomány kategóriában jól jönne –, mert sokszor a kérdező elkezd vitázni a válaszolókkal, és előfordul, hogy abban olyan véleményt ír le, ami pontatlan, nem felel meg a valóságnak. Ott látnám valamennyire értelmét, hogy lehessen a kérdező hozzászólását is értékelni. De nem minden kérdező által írt hozzászólás ilyen, mesterséges intelligencia kellene, hogy eldöntse a rendszer, melyik hozzászólást értelmes értékelni, és melyiknél értelmezhetetlen az értékelés.
"Az X-Men részek hogyan vannak sorrendben?"
nekem ez hasznos volt. nem körülötted forog a világ :D
"GYK-n miért nem lehet "osztályozni" a kérdéseket?" Eza kérdés nem hasznos. :)
de akkor ennyi erővel azt is megkérdezhetnéd, hogy minek van gyk, ha amúgy mindent ki lehet keresni a netről? :D
#6
#7 > Azért az X-Ment hoztam fel példaként, mert minden hónapban megkérdezi valaki, mert nem tudja használni a keresőt, vagy a wikipédiát, vagy a googlet.
Ez egy igen negatív jelensége korunknak. Információs társadalomban élünk, és képtelenek vagyunk használni a minket körülvevő számtalan eszközök valamelyikét. Ilyenkor szépen válaszként oda kell írni, hogy:
Google X-men filmek
Első találat: [link]
A negyedik ilyen válasz után ötödször lehet, hogy elgondolkodik az illető, hogy ötödszörre ne keressen-e rá a Google-ben. De ha valaki jó útra tér, mindig jön helyette egy új ember, aki ugyanilyeneket kérdez.
#8 > de akkor ennyi erővel azt is megkérdezhetnéd, hogy minek van gyk, ha amúgy mindent ki lehet keresni a netről? :D
Senki nem állította, hogy !minden! kérdésre lehet rövid időn belül választ találni kereső használatával. De egy jelentős részükre valóban az első találat választ ad. Igen, valahol az lenne az ideális, hogy ide már csak olyan kérdések kerülnek fel, amik kellően egyediek, speciálisak, ahhoz, hogy valóban tapasztalatot, szaktudást igényel a válaszadás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!