Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Van itt 60 feletti netező?...

Van itt 60 feletti netező? Miket néztek, mi érdekel, mennyire megy a gépkezelés, és mi a véleményetek a net világáról?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 20:00
 1/6 A kérdező kommentje:
szóval nincs! tudtam én, hogy az öregek nem épeznek! csak kiváncsi voltam!
2010. ápr. 3. 20:06
 2/6 anonim válasza:
100%

Sokkal több van, mint gondolnád! Magam hatvanöt múltam, és huszonöt éve vagyok informatikus. Sok idős embert ismerek (nálam sokkal idősebbet; az egyik kilencven éves) akik használják a NET-et. A számítógéphez alig, az informatikához kevéssé, a géphasználathoz és a NET-hez csak-csak értenek. Van egy általánosan elterjedt tévhit, hamis nézet: az, hogy a fiatalok értenek a számítástechnikához, az idősek nem.

Az informatika olyan, mint a legtöbb hatalmas tudományág, mindent senki sem tud, többet-kevesebbet sokan. A fiatalok sok mindent nem tudnak (az informatikából) amit az öregek igen; s ami nem fölösleges, nem elavult tudás. Például sok fiatal megakad, ha elromlik az egér. Az idősebb esetleg tudja használni az operációs rendszert billentyűparancsok, vagy parancsutasítások által is. Ami régebbi az nem feltétlenül rossz, vagy ósdi. Én sokszor segítek ki fiatalokat egy-egy probléma megoldásában; (amit ők köszönettel vesznek és fogadnak) bár igaz, hogy az a véleményük, hogy ők jobbak a számítástechnikában mint én, ettől nem változik. A fiatalok előnye „mindössze” a fiatalságukban rejlik. Gyorsabbak, jobb a felfogóképességük, gátlástalanabbak, több a memóriájukban a „tiszta lap”. Viszont kevesebb a tudásuk, tapasztalatuk, és többet hibáznak.

2010. ápr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A "személyes érintettség" alapján szólok. Azt hiszem, jócskán böngészik a korosztályombeliek is ezt az oldalt, csak belőlük már hiányzik az az önmegvalósítási kényszer, ami a fiatalabbakat a sokszor üres, sulytalan megnyilvánulásra készteti. Ezért nem kaptál annyi választ, mint remélted. De mi itt vagyunk, és figyelünk!!!
2010. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, az jó, ha itt vagytok és figyeltek!!!, de én sem vagyok már fiatal!!! Azért még a 60-tól kicsit távol állok!! (43/nő)
2010. ápr. 9. 09:11
 5/6 anonim ***** válasza:

szia! még én sem vagyok hatvan , "csak" 58/nő.de itt vagyok majd minden nap, olvasom a kérdéseket, sokaknak válaszolok is.elég jól megy a gépkezelés, bár a szövegírásom elég lassú, mert ,amúgy táblázatkezelés a napi munkám nagy része.a NET-et nagyon szeretem, sok hasznos információhoz jutok.

otthon is mostanában szándékozunk előfizetni, a 63 éves férjemet én fogom tanítani.

üdvözöllek:-e-

2010. ápr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy is kell! Kell az érdeklődés, nem szabad besavanyodni, én is így gondolom! Ez a jövő, haladni kell a korral! Hajrá idősebbek!!!!
2010. ápr. 14. 09:42

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!