Nem találtam megfelelő helyet. Ma kaptam egy megalázó hangnemben írt, gyalázatos választ egy kérdésemre, egészen elképesztő, hogy a moderátorok mért engedték meg? Kérem a moderátorokat, nézzenek utána, hogy ki merészelt ilyen hangon válaszolni?
A kérdésed alapján nemigen ismered a lehetőségeid. Az első válasz, bár helytálló, de úgy gondolom, hogy kiegészítést igényel.
1) A kifogásolt válasznál (is), jobb szélen van egy piros kör, közepén vízszintes fehér vonalkával. Ha rákattintasz, a felbukkanó menüből kiválaszthatod a számodra megfelelőt, és arra kattintva, moderálásra küldöd a választ.
2) E-mailt írsz a lap alján található címre (info@gyakorikerdesek.hu).
Ez utóbbit akkor is megteheted, ha a jelölésedre sem távolítják el a téged sértő választ.
Naponta több ezer új kérdést tesznek fel, több tízezer választ írnak. Némelyik kategóriában hosszú, bonyolult témákról beszélgetnek. Természetesen a moderátorok nem olvasnak el minden kérdést és választ, ez képtelenség lenne. Tehát a „miért engedték meg” ennek tudatában értelmetlen kérdés.
A moderátorok azokat a kérdéseket, válaszokat vizsgálják meg, amiket bejelentettek. Kérdést, választ a moderátoroknak ajánlani a kérdés, illetve válasz jobb alsó sarkában lévő, behajtani tilos táblához hasonlító ikonra való kattinttással, majd az indok kiválasztásával lehet. Tedd ezt az adott válasz esetén.
Tehát itt hiába kéred a moderátorokat, ezt a kérdést nem fogják olvasni. Hacsak nem jelzi valaki moderálandónak, de miért tenné? Illetve a moderátorok nem gondolatolvasók, nem tudják meg ebből, hogy pontosan melyik kérdésednél pontosan melyik válasszal van gond. Persze végig lehetne bogarászni, de nem fogják. Erre megvan a megfelelő eszköz a rendszerben.
Egyébiránt érdemes az oldal láblécében a GYIK-ot elolvasni: http://www.gyakorikerdesek.hu/help
> Köszönöm a válaszokat,de nem velem van a gond.
Nem állította senki, hogy veled lenne a baj. Maximum annyi kritikai él volt – ha volt –, hogy mint minden eszközt egy honlapot is érdemes megtanulni kezelni, látni kell, hogy bizonyos szövegek, ikonok, menüpontok nem csak dekoratív elemek, hanem funkciójuk van, és ha az oldal kezelésével kapcsolatban van problémád, célszerű megnézni, hogy ezek mit tudnak. (Pl. milyen linkek vannak a láblécben, milyen gombok, szövegek, linkek vannak a válaszok, kérdések körül, hátha valamelyik nyúlt megoldást a problémára.)
> nem lehet olyan nehéz a mai elektronikus figyelőrendszerben megtalálni egy-két kattintással
Informatikus vagyok, programozó. Nincs olyan, hogy „mai elektronikus figyelőrendszer”. Olyan van, amit saját magad megírsz egy honlap szerver oldali kódjában. Persze pár alap dolgot lehet automatizálni. Pl. a beküldött válaszban, kérdésben ki lehet szűrni mondjuk bizonyos szavakat, káromkodásokat, ilyen van is a rendszerben. De hogy pontosan milyen szavakat szűrsz ki, azt is neked kell összegyűjteni. Ha kimarad pár szó, akkor azt nem fogja szűrni. Meg mindent meg lehet kerülni. Ha mondjuk az „alma” szót akarnád szűrni, akkor ha valami azt írja: ”almma”, vagy „a.l.m.a.”, azt már nem fogja kiszűrni. Bizonyos káromkodások meg az adott kontextusban válnak azzá. Ugye nem mindegy, hogy az „az anyád”, az most egy önmagában álló beszólás, vagy válasz arra, hogy ki a gondviselőd akkor, ha édesapád elhunyt. Azt is nehéz eldönteni, hogy egy adott káromkodás véletlenül lett-e egy szóösszetétel határán, vagy ragozott alakról van szó. (Pl.: a szarvas szó első szótagja káromkodás, vagy sem? A faszén az most tüzelőanyag, vagy önkritika? :-) ) Meg természetesen el lehet valakit küldeni úgy a fenébe, hogy közben nem használsz bizonyos szavakat. (Pl.: „kedves édesanyáddal folytass intim viszonyt”, vagy „kívánom, hogy még a mai nap találkozz Szent Péterrel”.).
Egy teljesen automatizált moderálási rendszerhez kvázi mesterséges intelligencia kellene. Nem mellesleg minél összetettebb egy szűrőrendszer, annál nagyobb erőforrást igényel a szervertől, ami nem biztos, hogy rendelkezésre áll. Tehát jó moderálást csinálni csak egy gondolkodni képes, a szöveget megérteni képes algoritmussal lehet, ami jelenleg csak az emberek fejében található meg.
Mint írtam, itt naponta több ezer kérdésről, és tízezres nagyságrendű válaszról van szó. Ha egy átlagos válasz csak 8 sor – a legtöbb ennél rövidebb, de vannak itt azért több oldalas válaszok is –, és csak 15 000 válasszal számolunk, akkor is 120 000 sort kellene átnyálazni, amit ha egy átlagos – mondjuk 35 sor/oldal – könyve írnánk bele, az naponta 3400 oldalt jelentene. Meg nem csak elolvasni kellene, hanem adott esetben mellette intézkedni is, illetve ha valaki rákérdez a moderálás okára, akkor külön megírni neki egy-egy választ.
Oké, a gyakorikerdesek.hu-nak van valami bevétele a reklámokból, de nem annyi, hogy egy több tucat főből álló moderátor gárdát fenntartson. (Ennyi meg kellene, hogy minden kérdést és választ figyelmesen átolvassanak a moderátorok.) Nem tudom hány moderátora van az oldalnak, de sejtésem szerint kb. fél tucatnál nem hiszem, hogy több, és nem valószínű, hogy ennél sokkal több moderátor esetén ne lenne veszteséges az egész. Mert ugye a moderátorok sem unalmukban dolgoznak, hanem megfelelő fizetésért cserébe teszik a dolgukat.
~ ~ ~
De nincs ezzel gond. Egyszerűen csak ha zavar valami, két kattintás, és már kerül is a moderátorok elé. Általában elég gyorsan intézkednek is. (Persze ha vasárnap éjszaka jelentesz egy kérdést, akkor lehet, csak hétfő reggel történik intézkedés.) Meg ha valóban olyan a válasz, akkor valóban törölni is fogják, ha meg az illetőnél nem ez az első eset, akkor a felhasználót is törölni fogják. Tényleg nem olyan bonyolult ez, eléggé kézre áll ott az ikon, és tényleg csak két kattintás az egész.
> Jobban jártam volna,ha rögtön a googlet használom,mert a válaszok hajítófát sem értek.
Egyébként olyan kérdésnél, amire a Googleben lehet választ találni, mindenképpen jobban jársz, ha a Googlet használod. Hiszen nem kell mondjuk órákat, néha napokat várnod egy probléma megoldására. A válaszolóknak is jó, mert triviális kérdések helyett több idejük és energiájuk marad a valóban érdekes, furfangos problémák, kérdések megválaszolására. Sok olyan kérdés van, amit egy az egyben bemásolva a Googlebe, az első találat első bekezdése megadja rá a választ.
A válaszok hasznossága meg erősen kategóriafüggő. Főleg a szakmaibb kategóriáknál kapsz jó válaszokat. Én pl. a tudomány, illetve a számítástechnika kérdéskörben szoktam sokat válaszolgatni, ott azért egy jó problémára a legtöbb esetben jó válaszok születnek. Persze kérdezni is tudni kell. Kissé félofftopic, de informatikai témakörben egy neves hacker írt erről egy elgondolkodtató, de egyben humoros kis esszét: [link] . Kicsit keményen fogalmaz itt-ott, de összességében igaza van.
Csak neked nem ért semmit egy válasz sem. Holott pontos eljárási lehetőséget írt a - tegnap 14:18 -as válaszoló.
Mennyivel gyorsabb a guglit kergetni, mint az ajánlott eljárást két kattintással elvégezni?
Az általad elvárt totális felügyelet nem szükséges egy ingyenes oldalhoz.
tegnapelőtt 11:39 - gyonyoruen leirtad!
boccs az offert kerdezo
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!