Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Csak én nem bánnám, ha eltöröl...

Csak én nem bánnám, ha eltörölnék ezt a pontozósdit?

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Milyen pontozósdit?
2014. okt. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9%
Én sem bánnám. Emiatt nincs kedvem már válaszolni semmire. Ha kérdezik, milyen színű a szemed, te pedig válaszolsz hogy zöld, azt is lepontozzák. Legjobb lenne nem törődni vele, de az embernek mégis egy visszajelzést jelent, hogy mások mennyire tartják hasznosnak a tanácsát, véleményét. De mikor csak a lepontozás megy......
2014. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Alapvetően nem tartanám rossz dolognak, csak sokak értelmi szintjét meghaladja a használata.

Ha valaki feltesz egy kérdést, honnan tudhatja, hogy a válasz, amit adnak, helyes-e? (Jó, persze, azt leszámítva, hogy hat helyen utánanéz, de valljuk be, az az itteniek 99%-ának meghaladja a képességeit.) Írhatnak oda teljesen ostoba válaszokat is, sőt, vannak felhasználók, akik direkt erre utaznak. A kérdezőt nagyban segíti, ha a válasz mellett oda van írva, hogy az vajon hasznos-e vagy sem, illetve hogy a válaszoló mennyire ad hasznos válaszokat.

Vannak hibái ennek a rendszernek, ezt egy percig sem vitatom, de azért az esetek túlnyomó részében egy 20%-os ember válaszára kevesebbet lehet adni, mint egy 90%-os emberére.


Mint mondtam, a pontrendszernek vannak hibái. Különösen, mióta a felhasználóneveket is oda lehet írni a válaszokhoz, sokan a pontozást a személyes szimpátia kifejezésére használják.

Továbbá sokan nem a válasz hasznosságát értékelik vele, hanem azt, hogy a válasz mennyire szimpatikus. Tipikusan a "mi a kedvenc horrofilmed?", "milyen színű a szemed?", "hányszor d*gtál ma?" jellegű kérdéseknél értelmetlen a válaszokat pontozni. De olyan jelenséggel is szembesültem, hogy a teljes mértékben helyes, még forrásokkal is alátámasztott válaszom 20%-ot kapott, mert egyszerűen sokaknak nem tetszettek a tények. (Le mertem írni, hogy az AIDS leginkább melegek, és drogosok körében terjed, mindezt hivatalos tanulmányokra alapozva.) A másik, aki tök sületlenségeket írt, az meg kapott 90%-ot. Vagy amikor leírtam egy tudományos kérdésre a választ, és kaptam rá 60 %-ot, utánam ugyanazt leírták csak pongyolább megfogalmazással, arra meg adtak 100%-ot.

Mivel ugynazok a 60-as IQ-jú emberek pontozzák a válaszainkat, akik képesek "lehetek terhes, ha lenyeltem?" jellegű kérdéseket kiírni, ezért nyilván lesznek olyan válaszok, amiket nagyon hibásan pontoznak. De statisztikailag azt mondom, azért nagyjából mutat valamit az a százalékos arány az adott személy hitelességét illetően.


Összességében szerintem nem kéne eltörölni, de azért pár dolgot meg kéne változtatni benne.

2014. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Yehudina ***** válasza:
61%

Ez a pontozási rendszer, ami itt működik, semmit sem ér, csak bosszúságot okoz.

Régebben találkoztam egy szimpla kérdéssel: "hogy mondják angolul, hogy voltál-e (vagy jártál-e) már Magyarországon? " Erre valaki megadta az egyetlen jó választ;"have you ever been to Hungary?" amire valami 50 % körüli pontot kapott. Nagyon kíváncsi lennék, vajon a pontozo mégis hogy fordítaná le ezt a mondatot úgy, hogy 100% értékű legyen?

(Elnézést kérek a lemaradt ékezetekért, ami nem az én hibám, hanem a kis tablet okoskodik és önállósitja magát. Sokszor megvaltozatja a szavakat, beleir a szövegbe ertelmetlen kifejezéseket, számokat stb..., ami legalabb annyira bosszantó, mint a dilettansok pontozgatasa.

2014. nov. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!