Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A GYK-n, hogy működik a...

A GYK-n, hogy működik a százalékolás?

Figyelt kérdés

Ha 75%-ban hasznos válaszokat adok és egy válaszomra 0%-ot nyomnak másnapra már 74%-ban adok csak hasznos válaszokat.Azonban ha legalább 3 kérdésemre is 100%-ot ,vagy 80+%-ot akkor is csak nagy ímmel-ámmal talán fel megy +1%-ot a hasznosságom.


Magyarán sokkal könnyebben megy le a hasznosságom mint felfelé.Ez hogy működik?


2013. júl. 6. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Sokkal többen és többször szavaznak negatívan mint pozitívan. Jó válaszokat sem mindig értékelnek pozitívan, d a rosszat biztos rosszul fogják. A 0%-on nem látod hogy az 3 vagy 30 ember által történt, a 80%-on látszik hogy a jó mellett vannak negatív értékelések, míg a 100% ritka. Sokan akkor is negatívan értékelnek ha a válasz a kérdés szempontjából hasznos, illetve nem hagyják hogy neked jobb legyen mint másnak (ha engem leszavaztak akkor én is leszavazok mindenkit-mentalitás).


Aki csak helyes választ ad az sem lehet 100%-os felhasználó mert a többiek lehúzzák, illetve minél több választ adsz annál nagyobb az esélye hogy téves lesz közte, vagy nem fog tetszeni a kérdezőnek vagy másoknak. Vannak kérdezők akik téged akkor is negatívan értékelnek ha jó választ adsz, csak nem azt amit ők hallani akarnak.

Ha elkezd esni a százalék akkor aránylag több 100%-os kell hogy emelkedjen, viszont minél több választ próbálsz adni úgy nő az esélye hogy azokat újra és újra negatívan értékelik.


Ezek mind-mind olyan tényezők amik elősegítik hogy egyre lejjebb csússz akkor is ha nem vagy troll és nem kötekedni jársz fel az oldalra.

Ugyanakkor egy alacsony százalékkal rendelkezőnek is lehetnek jó válaszai, a többség 60-80 között van, és ezek a "normális értékek".

2013. júl. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ment a mínusz.:)

Sajnos nem tudok értékelni (mert nem működik nekem) de szóban kapsz egy pluszt:)

2013. júl. 6. 16:05
 3/3 Egy ork ***** válasza:

Akkor a szerencsések egyike vagyok.


Minél nagyobb a százalékod, annál többet számít egy-egy lepontozás.

Iskolás példa, hogy 4-esre állsz mondjuk. Mondjuk van 2 darab 4-es. Kapsz egy egyest, akkor már hármasra állsz. Ha ötöst kapsz 4,33.

Ha itt GyK-n 75%-ban válaszolsz hasznosan, akkor 75 az esélye, hogy lefelé csökkenjen a százalékod, míg csak 25, hogy felfelé.

2013. júl. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!