Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A lepontozás nem a válasz...

A lepontozás nem a válasz HASZNOSSÁGRA van?

Figyelt kérdés
szerintem is jó, hogy kifejezzük, ha egy válasz bunkó, vagy nem ideillő, de a lepontozás nem a hasznossságtól függ? Lehet, nem tetszik a véleménye, amit kulturáltan elmond, de hasznos lehet.
2011. szept. 14. 00:48
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Ez egy hatalmas baromság ez a pontozósdi. Akkor lenne értelme, ha egyedül a kérdés feltevője tudna pontozni, mert ugyebár neki kell eldönteni, h neki mennyire hasznosak a kapott válaszok.
2011. szept. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Jó de nem biztos hogy el tudja dönteni magától, mármint érted, ha valaki valami baromságot ír, a véleményét, és azt látványosan lepontozzák, az is segíthet azért. De egyébként szerintem is hülyeség, ahogy ezen fennakadni is, ha valakit lepontoznak...
2011. szept. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Igen relatív, hogy kinek mi hasznos. Igazából tényleg csak a kérdező tudja eldönteni, hogy neki a kérdéshez kapcsolódóan mi hasznos. Most az, hogy minden random ember trollkodhat a pontozással, hogy neki nem hasznos, vagy igen - tökmindegy, a kérdező úgyis tudni fogja hogy neki hasznos volt-e a válasz, még ha 0%-ot is kap.
2011. szept. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
csak azért kérdeztem, mert láttam h már ez is a vélemény kifejezésére szolgál
2011. szept. 14. 02:18
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
1. vagyok. Minap azt kérdezte valaki, h zöldborsófőzelékhez milyen köretet csinálnál? Azt írtam, hogy sült virslit... Lepontoztak 19%-ra. Szerintetek??! Szerintem egy orbitális baromság, tényleg csak a kérdezőnek kéne eldönteni, h neki hasznos volt-e vagy nem... Más fórumokon nincs ilyen pontozósdi.
2011. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem jó a pontozás. Nem a válasz helyességét méri persze, hanem a népszerűségét. És nekem az is egy fontos infó, hogy mennyire fogadták el, mennyire értették meg vagy egyáltalán mekkora figyelmet keltett a a válaszom.
2011. szept. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó abszolút igazad van. Amikor valakivel egyetértek/ nem értek egyet, szeretem látni, hogy mások is így vanank-e vele. Csak arra utalt a kérdésem, hogy ez esetben rossz a megnevezés. Akkor nem is a hasznosságát, hanem a népszerűsűgét értékeljük az adott válasznak.
2011. szept. 14. 23:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy úgy kellene csinálni, hogy két százalék van. Az egyiket csak a kérdező tudná adni, és az a válasz hasznosságát mutatná. A másikat meg a többi válaszadó és az a népszerűséget mutatná. Ez lehet, hogy megoldaná a problémát.
2012. febr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Abszolút egyetértek, Utolsó, épp ma jutott eszembe ugyanez.S
2012. febr. 16. 23:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!