Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Használnál egy ilyen bejelenté...

Használnál egy ilyen bejelentési opciót itt? "Ez nem kérdés, csak panaszkodás". Mondjuk a szabályzatba is beleírnák, mint kizáró okot.

Figyelt kérdés
Pl. az Emberek kategóriában rengeteg ilyen van. Még válaszolni és képesek egyesek, meg vigasztalni.
júl. 19. 20:27
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
16 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nos, akkor fejtsd ki kérlek, hogy ez a kérdés valójában micsoda, mert szerintem panaszkodás.
júl. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

#1: ez egy kérdés arról, hogy nekünk mi a véleményünk erről, amellett, hogy a Kérdező is kifejti a negatív érzéseit.


Ez egészen más kérdés, mint amikor tényleg nincs kérdés, csak panaszkodás, sőt, maga a kérdező írja le, hogy "csak ki akartam írni magamból".

júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 Igazad van, kérlek jelentsd.

Bocs, kedves moderátor, ideges voltam...

júl. 19. 20:34
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebből kiindulva az eldöntendő kérdések (csak igen/nem válasz adható rá), és a véleménykérő kérdések (nem dönthető el melyik válasz helyes és hasznos) is moderálandók lehetnének, és a végén csak az marad, amit felesleges lenne kiírni, mert azt Google-ben kell megkeresni és nem itt másokkal elvégeztetni. Ugyanilyen ellentmondás az Ismerkedés kategória, hiszen ez egy problémamegoldó felület, nem apróhirdető. Ha tilos panaszkodni, akkor társat keresni sem lehetne: ezek egy része szintén csak arra irányul, hogy valakinek ki akarják magukat panaszkodni, és hallgatóságot keresnek hozzá.


Ezektől függetlenül a "kérdésből nem derül ki mi a kérdés" jelentési indok működni szokott most is az olyan kérdéseknél, amiben csak monológok vannak.

júl. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#2 Olvasd el még egyszer. #3 Mit jelentsek, ez nem szabályellenes. Csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy önellentmondásba keveredtél. Mea culpa.
júl. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Alternatív megoldásként lehetne ezeknek külön kategóriát csinálni. Az ismerkedés határeset, de direkt erre van kitalálva, aki nem akar ismerkedni, nem megy oda.
júl. 19. 20:39
 7/12 anonim ***** válasza:
#5: elolvastam.
júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6 Valóban, viszont aki nem akar mások lelki nyomorával foglalkozni, az értelemszerűen nem megy az "Emberek" kategóriába, hiszen jól tudja, hogy ott ilyesmi is előfordul. #7 És át is gondoltad?
júl. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Ez is igaz, sokáig ignoráltam emiatt, de vannak ott rendes, értelmes kérdések is.
júl. 19. 20:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Én az olyan álkérdéseket nem csípem, ami kérdésnek álcázott panaszkodás. Szóval még csak nem is arról szól hogy pátyolgassák a kérdezőt vagy lelki támaszt nyújtsanak neki, azoknak talán még némi haszna is lenne holott az oldal nem erre való. Hanem mindenféle agybeteg kiforgatott alternatív valóságra, kamu "tényekre" várnak sokan megerősítést, igazságként tálalva. Vagy épp úgy festenek le történeteket hogy akik kicsit is láttak már hasonlót és tudják hogy működik ez a valóságban, egyből gyanút fognak hogy ez nagyon de nagyon ki van forgatva. Olyankor meg a kérdező azt várja hogy szintén az ő megelégedésére és megerősítésére a tömegek gyalázzák az adott másik felet. Mindkettő kártékony dolog, és azért akad is belőle egyre többször. Ja és az bennük a közös pont, hogy ezeket sose lehet meggyőzni semmiről, teljesen értelmetlen a kérdés mert csak és kizárólag a megerősítő válaszokat fogadnák el.

Ja és nekem is feltünt mennyire lezüllött az emberek kategória sajnos, csomóan öncélú panaszkodásra, ventillálásra használják a saját bajaik, vagy rossz életük feletti kesergésre, önsajnáltatásra. Pedig baromi hasznos kategória lehetne, de ezeknek hála akik napról napra ilyen kérdéseket öntenek bele, ömlik belőle a nyomor és depresszió, meg lelki bajok. Inkább kezeltetnék magukat, na mindegy is...

júl. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!