Honnan tudják az emberek, hogy melyik a Chatgpt válasz, és melyik nem Chatgpt válasz?
Az emberek különböző módszerekkel tudják megkülönböztetni a ChatGPT válaszait a más forrásból származó válaszoktól. Néhány ilyen módszer:
1.
Stílus és Tonus: A ChatGPT válaszai általában nagyon formálisak, jól szerkesztettek és semlegesek. Ha egy válasz nagyon világosan és objektíven van megfogalmazva, az utalhat arra, hogy ChatGPT írta.
2.
Konzisztencia és Alaposság: A ChatGPT válaszai általában átfogóak és következetesek. Ha egy válasz több szempontot is figyelembe vesz, és alaposan megvizsgálja a kérdést, akkor valószínű, hogy ChatGPT válasza.
3.
Technikai Tartalom: ChatGPT képes nagyon specifikus technikai információkat nyújtani, különösen a témák széles skáláján. Ha egy válasz részletes technikai részleteket tartalmaz, és nagyon pontos, akkor az is jelezheti, hogy ChatGPT válasza.
4.
Nyelvhasználat és Nyelvtan: ChatGPT válaszai általában helyes nyelvtani szerkezetet követnek és kevés nyelvtani hibát tartalmaznak. Ha a válasz hibátlan helyesírással és nyelvtannal rendelkezik, az is egy jel lehet.
5.
Forrásmegjelölés: ChatGPT gyakran hivatkozik forrásokra vagy adatokra a válaszokban. Ha egy válasz forrásokat említ, vagy adatokat tartalmaz, az szintén utalhat arra, hogy ChatGPT írta.
6.
Kérdésre Adott Reakció: Az emberek válaszai gyakran személyes véleményeket vagy tapasztalatokat is tartalmazhatnak. Ha a válasz nagyon objektív és személyes elemektől mentes, akkor az is jelezheti, hogy ChatGPT válasza.
Természetesen ezek csak általános irányelvek, és nem mindig egyszerű megkülönböztetni a ChatGPT válaszait a más forrásból származó válaszoktól. Az emberek gyakran kombinálják ezeket a módszereket, hogy meghatározzák a válasz eredetét.
#2 naná, hogy az.
A stílusból látjuk egyébként.
Nem lehet tudni. Abba miért nem gondol bele senki, hogy a nyelvi modell, a létezése előtti kommunikációkból lett tanítva? Vagyis, valaki pontosan ugyanúgy beszélt, mint a nyelvi modell előtte. NEM lehet megmondani, ha pedig valakiről azt feltételezed, hogy ezt egy AI írta, az bizony téves, és rossz feltételezés, mivel nem lehetsz benne biztos, ha nem vagy biztos valamiben nem szabad feltételezni ilyesmit.
Előítélet íratlan szabályzatának első sora: Az előítélet, csak a teljes kiteljesedésében működik.
Aki azt állítja, hogy felismeri a chatGPT stílusát, az valójában össze fog keverni valakit a chatGPT-vel, engem is kevertek már össze a chatGPT-vel, pedig én nem használom.
A ChatGPT szöveggenerálása kötött szabályok szerint történik. Ugyanazokat a sablonmondatokat tölti ki a prompthoz illeszkedő tartalommal, így újra és újra ugyanazt dobja ki minden 'kérdésre': egy általánosító bevezetés, egy felsorolás néhány példával, majd egy felelősségkizáró önvédelmi záró rész, hogy nem tévedhetetlen és tájékozódj máshonnan is.
Aki annyira sem veszi a fáradságot, hogy átolvassa vagy fogalmazza az ilyen választ, csak futószalagon másol-illeszt-másol-illeszt, azt egyértelműen fel lehet ismerni. Részben a már ismert tézismondatokról, a tördelésről, vagy hogy sokszor semmi köze a válasznak a kérdéshez, és egy kilométernyi halandzsa a nagy semmiről be van téve:
https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__12713726-ho..
#8 Nem kell aggódnod, én sokakkal ellentétben, nem engedek a tévedésnek. A tévedés konfliktushoz vezet, mélyebben kell gondolkozni a dolgokban.
Aki nem ért velem egyet az tegye a dolgát, pontozzon le, én nem a pontok miatt válaszolok.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!