Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Milyen féle kérdésekre szokták...

Milyen féle kérdésekre szokták itt mondani, hogy "gumicsont"? Sok kérdésnél vettem észre de magát a kifejezést nem igazán értem.

Figyelt kérdés

2022. jún. 18. 14:36
 1/4 A kérdező kommentje:

Milyen féle...ezt elég hülyén írtam.

Miféle kérdésekre szokták így akartam...

2022. jún. 18. 14:43
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gumicsont, ugyanaz mint amivel a kutya játszik: elvan vele, rágcsálhatja, leköti a figyelmét, és addig sem mással foglalkozik.

Azaz van egy feldobott fiktív történet ami reagálásra készteti az embereket, vitatkozni vagy épp veszekedni lehet rajta, miközben az egésznek nincs semmi tanulsága vagy célja. Csak azért jött létre, hogy lekösse a figyelmedet, idődet és energiádat valamivel, esetleg elterelje valami másról.


Az ilyen kérdésben vannak olyan elemek, amiket mások hajlamosak kifogásolni, vagy megbotránkoztatónak tartanak, szembemegy alapvető értékekkel vagy normákkal, bántja az igazságérzetet stb., és ezek miatt mindenki meg akarja fogalmazni a saját véleményét róla. Az egyéni nézőpontú válaszok pedig már egymással is ütközni tudnak, így egymásnak lehet esni.

2022. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Családi kapcsolatok részen rengeteg van, amúgy találomra válassz olyan kérdéseket amik 50+ kommentesek, na azok általában mind jó példák erre.
2022. jún. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A 2.válaszadó elég részletesen megadta a választ.

Én csak annyiaval egészítem ki...

Nem feltétlen fiktìv kell legyen a fölvetett téma. Lehet nagyon is valóságos, életszerű. A "gumirozás", rágcsálás a témán (csonton) meg azért szok akár személyeskedésbe (egymás lehülyézésébe!) is torkollni, mert pl. két egymásnak ellentmondó vélemény, melyeket vall az egyik is, másik is... azok ütközése, ill. ütköztetése egyfajta makacs ragaszkodásból ered. Mondják úgy is: "Köti az ebet a karóhoz." 👈 Ez van akkor, amikor szent meggyőződéssel állít egyik is, másik is... és mindketten a saját maguk "igazát". Ami persze... csak az egyéni véleménye mindkettőnek. Nem az igazság. És nem is feltétlen saját megtapasztalásból eredőek azok a vélemények, hanem sokszor elmondásból, hallomásból, írásból eredőek.

(Így lehet képes jól összeveszni mondjuk egy katolikus a reformátussal is akár. Mert legyen a téma a cölibátus intézmémye... ami szintèn gumicsont... s máris vélemènyek ütköznek!😊)


Sajna a vitakultúra (görögből: dialektika) művészi szintre való emelése (legtöbb helyen) igencsak hagy némi kivánni valót maga után...😔


Elég csak beleolvasgatni néhány 50+ kommentel ellátott kérdés-válaszokba.


A többség azt hiszi, hogy tudja a helyes választ, az "igazságot", mert már tapasztalt valamit az életben... vagy csak sokat olvasott, sokat "művelődött".


Hááát nem egészen így van ez. Sokan tapasztalatként látják, érzik saját élményüket. Pedig e kettő az nagyon nem ugyanaz...


A világ (univerzum) működése, s benne az ember "működése" is valójában vélemèny független.


Csak vèlemények léteznek. Az igazság... azt meg (még mindig) senki sem tudja. Csak gondolja... igazából hiszi igaznak.


Az ERŐ legyen veled!

2022. jún. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!