Miért nehezebb szintet lépni mint esni ?
törölt kérdéseim és válaszaim száma 9-ről 10% -ra ugrott egy db törölt kérdés után.
a probléma csak az, hogy azóta sok kérdést & választ írtam és még mindig 10%.
A vastagbetűs kérdés ugyan általános, de a hozzáfűzött kiegészítésben egy megnevezett, számszerűsített oknak tulajdonítottad a szintesést.
A 2021. aug. 2-án 00:23-kor megjelent kommentben már másról írtál.
Ha nem egyenként a válaszaid törölték, hanem a kérdést, amivel törlődtek a válaszok is, akkor az nem számít a válaszolóknál törölt válasznak. (A kérdés kiírójánál is csak 1 db törölt kérdést jelent, ami, ha pl. van összesen akárcsak 500 kérdése+válasza, akkor 2 ezrelék romlást jelent.)
A szintesésed a kérdéssel törlődött válaszaid miatt történhetett ugyan, de nem a törölt kérések+válaszok arányszázaléka miatt.
Két értékre lehetett kihatással: csökkent a válaszaid darabszámára, ami, ha a kérdéseid száma nem volt elég az adott szinthez, akkor szintcsökkenést okozhatott. Valószínűbbnek tartom, hogy ott bőkezűen értékelgettétek egymás válaszait hasznosnak, így ezeknek a hasznosnak értékelt válaszoknak a kiesése miatt – ha másutt nem értél el kellő hasznos válasz arányt – csökkent annyit a válasz hasznossági százalékod, hogy az csak kettővel alacsonyabb szintnek felelt meg.
A „Szintek és jogosultságok” közt tételesen meg tudod nézni, hogy melyik figyelembe vett értéknél mennyi a követelmény, és utána zárójelben látod, hogy nálad mennyi a teljesült érték. Továbbá, lejjebb azt is elolvashatod, hogy a következő szinthez lépéshez, miből, mennyi kell.
Sajnos, a szint követelményeket sehol sem ismerteti a Gy.k. A múlt év májusában történt bevezetése után, válaszokban lehetett látni listát mind az 5 szint feltételeiről, a jogosultságokról, de a válaszadóknál semmilyen utalás nem volt arra, hogy a Gy.k.-hoz kötődnek; bár ilyen listát felhasználó nemigen tudhatott összeállítani. Nem tudom, hogy azóta változtak-e a követelmények, de abban a listában 9% és 10% ugyanabban a tartományban volt; aszerint nem okozhatott szintkülönbséget, ha 9% helyett 10% lett a törölt kérdések+válaszok aránya.
Mindenesetre, ha 1 új törlés miatt 9%-ról 10%-ra emelkedik a törölt kérdések+válaszok aránya, az hamar „gyógyítható”, ahhoz, hogy ismét 9% legyen, elegendő néhány új kérdést, választ írni: [link]
A táblázat néhány példát mutat. Ha valakinek viszonylag kevés, 145 kérdése+válasza van, amelyekből 13-at töröltek, akkor 9% a töröltek aránya. (A táblázat mutatja a 8 tizedesjegy pontosságú értéket, és azt, hogy a kerekítés miatt milyen egész százalék látható a szintet, jogosultságot mutató listában.) Ha még egyet törölnek, akkor 14 lesz a töröltek száma, és 10% látszódik; amilyen esetet írtál a kérdésedhez. Elegendő 3 új kérdés+válasz, és ismét 9% látszik. Ugyanez a helyzet, ha valakinek nem 145, hanem 1250 kérdése+válasza van. Jóval több, 18748 kérdés+válasznál sem kell sok új kérdés+válasz, elegendő 10. És, például 255410 kérdés+válasznál egyetlen új kérdés, vagy válasz is elegendő.
Viszont, sok új értékelt, és hasznosnak értékelt válaszra van szükség ahhoz, ha válasz hasznossági százalékot kell növelni.
Egyrészt, annál nem számít, ha új kérdést írsz ki.
Másrészt, írhatsz szorgosan válaszokat, ha nem értékelik, vagy nem értékelik elegen ahhoz, hogy megjelenjen értékelés.
Ráadásul, 50% válasz hasznosság felett nagyobb visszaesést okoz egy nem hasznosnak értékelt válasz, mint amennyit javít egy hasznosnak értékelt. Annál hátrányosabb ez az arány, annál nagyobbra nyitott az olló, minél magasabb a válasz hasznossági százalék, mint 50%. És nem feltétlen van nagy különbség aközt, hogy a válaszod hasznosnak, vagy nem hasznosnak értékelik. 0%-49% tartományban (piros körben van a %) nem hasznosnak, 50%-100% tartományban (zöld körben van a %) hasznosnak számít. Ha mondjuk 48%-osnak értékelik, akkor nem hasznos, ha 51%-osnak, akkor már hasznos.
És, azt gyanítom, hogy ezzel az értékkel van gondod, nem a töröltek arányával. Vagy, legalábbis, ezzel is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!