Miért lett kiszedve a pontrendszer a GYK-ból?
Az egy dolog, hogy nekem sem tetszik az új dizájn (mint többszáz másik embernek) de nem értem minek kellett kiszedni azt, hogy egy válaszoló "hány százalékban hasznos" válaszokat ad? Legalábbis szerintem ezzel azt érték el, hogy sok válaszoló (akik tényleg használható válaszokat adtak) egyszerűen már nem lesz motivált hogy tovább segítsen, mert gondolom sokan elsősorban azt figyelték, hogy ki hány %-on áll, és nem akar lejjebb kerülni a ranglétrán.
(Kíváncsiságból kiírtam egy szavazást ezzel kapcsolatban.)
Van pontrendszer, csak nem látható publikusan a felhasználó százaléka. Ennek oka leginkább a szervezett támadások miatt lehet, amikor valakit kifognak a neve, stílusa vagy értékelési statisztikája alapján, és teljesen mindegy hogy mit mond, lepontozzák, mert ő felismerhető valamelyik jegye alapján.
Mindig is megfigyelhető volt, hogy ha valakinek magas a pontszáma, azon élték ki a bosszújukat a régebbi tagok, akiket korábban lepontoztak. Nehogy már másnak is jó értékelése legyen meg 90% vagy fölötti fiókja, mikor neki sem hagyták a többiek. Mindig is célpont volt egy magasan az átlag feletti fiók, mert hogy ő csak ne okoskodjon. Meg a "akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is"-mentalitás miatt.
És ahogy a régi vicc is mondja:
"Lucifer revíziót tart a pokolban, megfelelően gondoskodnak-e az ördögök a rájuk bízottakról.
Az első kondér alatt vígan lobog a tűz, a kondér mellett egy tábla:
NE MÁSSZ KI! Lucifer kérdésére az ördög így felel: Ezek itt a németek. Tüchtig nép, betartják a szabályokat.
A következő kondér is mintaszerű, ám tábla helyett itt egy géppisztolyos őr áll: Ezek itt az oroszok. Ha valamelyik megpróbál kimászni, az őr a géppisztollyal visszakényszeríti.
A harmadik kondérnál is minden stimmel, de Lucifer felvonja szemöldökét:
- Nem látom az őrséget, és tábla sincs.
- Ide nem is kell, ezek a magyarok. Ha egy megpróbál kimászni a többi visszahúzza."
▬ „Miért lett kiszedve a pontrendszer a GYK-ból?”
Nem lett kiszedve.
Megnézheted a saját, utóbbi 30 napban kapott kategóriánként részletezett pontszámaid (kérdéseid miatt kapott, válaszaid értékelése alapján kapott, mások válaszainak értékelése alapján kapott, szavazásokért kapott), és összesített pontszámaid: https://www.gyakorikerdesek.hu/sajat_toplista
Megnézheted az utóbbi 30 napban kapott, ugyanúgy részletezett pontszámokat az első 500 legtöbb pontot szerzett felhasználónál; felül láthatod a saját összesített, utóbbi 30 napban kapott pontszámaid és ponttáblázati helyezésed: https://www.gyakorikerdesek.hu/toplista
Megnézheted kategóriánként az utóbbi 30 napban kapott, ugyanúgy részletezett pontszámokat az első 500 legtöbb pontot szerzett felhasználónál; ha van pontod az adott kategóriában, akkor felül láthatod a saját összesített, utóbbi 30 napban kapott pontszámaid és ponttáblázati helyezésed, egyébként „Te nem szerepelsz ezen a toplistán.” felirat van. Például, az „Otthon” kategória 30 napos toplistája: https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__toplista
Megnézheted a teljes regisztráció ideje alatt kapott, ugyanúgy részletezett pontszámokat az első 500 legtöbb pontot szerzett felhasználónál; felül láthatod a saját összesített, teljes regisztrációs időd alatt kapott pontszámaid és ponttáblázati helyezésed: https://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista
Minden toplista alatt és a Használati útmutatóban is olvasható ismertető a pontozásról; miért, hány pont kapható?
▬ „nem értem minek kellett kiszedni azt, hogy egy válaszoló "hány százalékban hasznos" válaszokat ad?”
Nem szedték ki.
Ott van, csak grafikusan. A felhasználónév, illetve az „anonim” után van öt kör, fehér pipával. A zöld részek mutatják azt, hogy a válaszíró hány százalékban ad hasznos válaszokat. Fél, vagy egész zöld körök vannak; egy fél kör 10%-os sávot jelent.
▬ „Legalábbis szerintem ezzel azt érték el, hogy sok válaszoló (akik tényleg használható válaszokat adtak) egyszerűen már nem lesz motivált hogy tovább segítsen, mert gondolom sokan elsősorban azt figyelték, hogy ki hány %-on áll”
Aki figyeli, figyelheti.
Például, ő - mások értékelése alapján - 41%-50% tartományban ad hasznos válaszokat: [link]
Például, ő - mások értékelése alapján - 61%-70% tartományban ad hasznos válaszokat: [link]
Például, ő - mások értékelése alapján - 71%-80% tartományban ad hasznos válaszokat: [link]
Például, ő - mások értékelése alapján - 81%-90% tartományban ad hasznos válaszokat: [link]
Például, ő – mások értékelése alapján - 91%-100% tartományban ad hasznos válaszokat: [link]
✚ A válaszadási százaléknak az adott kategóriában elért értékét mutatja, ami többlet információ a régihez képest.
Az előző változatban, minden kategóriában, például, az jelent meg, hogy „A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.”. Olyan kategóriában is, ahol 43%-ban értékelték hasznosnak a válaszait, és olyanban is, ahol 92%-ban.
Most az az érték jelenik meg minden kategóriában, amit abban a kategóriában elért.
Az is lehet, hogy semmi sem jelenik meg, mint egy frissen regisztráltnál, ha az adott kategóriában még nincs válaszadási százaléka; hiába akár több ezer értékelt válasza van, és hiába akár 96% az összesített válaszadási százaléka.
A lényeg az, hogy nem lehet pontosan követni a válaszolókat.
Ennek vannak előnyei is, ahogy írták - a hátránya pedig az, hogy a trollokat is nehezebb követni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!