A vízkő a víz megszáradása után marad vissza és nem a forralás a lényege amitől lerakódik. Természetesen a forralástól is odaszárad egy adag, de csak miután kiöntötted a maradékot.
Nem tudom így érted-e? Nos tehát a forralástól nem lesz vízkövesebb. A lényeg ha a maradék víz elpárolog, akkor a vízkő ott marad, ami a vízben oldott főként ásványi részecskék. Mert az nem tud elpárologni, csak a víz. Kb mint a tengerparti sólepárlás, beengedik a tengervizet és ha elpárolgott a víz, ott marad a só.
A legjobb módszer ha mindig kiöntöd a maradék vizet, hogy minél kevesebb maradjon benne. Jó alaposan kicsöpögtetve. Ez bírja legtovább, de pár havonta a használat rendszerességétől függően, kell majd vízkövet is oldani.
Azt meg úgy, hogy elég simán beletenni is a savas valamit (ki mit használ) és leoldja. A forralás ezt meg tudja gyorsítani, mint folyamatot, de elég otthagyni is. Belenézve látszik mikor oldotta fel. Jön a leöntés és a savmaradék miatt célszerűbb kicsit mosogatószeres vízzel is átöblíteni, ami semlegesíti a savmaradékot. Így nem lesz megtapadt sav benne. Persze a mosogatószereset a szokásos módon ki kell öblíteni utána. Így teljesen tiszta lesz utóíz nélkül.
Mellékesen a savak kicsit tapadósak, ezért jobb a mosogatószeres semlegesítés, mert azt még mindig könnyebb átöblíteni a végén. Jobban kijön belőle.
Gondolom érthető, hogy nincs olyan vízforraló ami ne vízkövesedne, mert ez a víztől függ, és nem a forralótól. Elképzelhető, hogy majd kitalálnak olyan forralót is ami leoldja magának és le is öblíti, de annak kell vízkőoldó tartály és öblítővíz tartály is, szóval kicsit megdrágítaná a dolgot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!