Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen kard az az "okatana"?...

Milyen kard az az "okatana"? Olyasmit olvastam, hogy az egy "hosszú katana". Ez így igaz?

Figyelt kérdés
a nagyszájúak akik csak gondolnak és ideírnak vmi maraságot kíméljenek
2010. júl. 6. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ebben a videóban láthatod a bemutatóját:

http://www.youtube.com/watch?v=oHg5SJYRHA0

2010. júl. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
most szórakozol?
2010. júl. 13. 09:17
 3/4 anonim ***** válasza:
a japán kardok különböző méretűek, és több nevük is van: Tachi: ez egy nagyméretű kard, kb 2 méteres. A csatákban használták lóhátról (valszeg ez lesz az általad keresett o-katana); Katana: a hagyományos értelembe vett szamurájkard. Shinken-nek és Nihonto-nak is hívják; Wakizashi: egy kb 50 cm-es (vagy 30, a pontos méretét nem tudom) rövidkard (tőr) a katanával szokták egy párban hordani (daisho), és ezzel hajtották végre a seppuku-t (harakiri) is (kodachi/kotachi néven is találkozhatsz vele); Tanto: ez a legkissebb 'katanafajta' konkrétan egy késről van szó. Hát kb ennyi. Nem vagyok szakértő, és talán van hiba az információimban, de remélem azért tudtam valamicskét segíteni.
2010. dec. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2010. dec. 30. 12:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!