Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi volt Ragnar Lothbrok hite?

Mi volt Ragnar Lothbrok hite?

Figyelt kérdés
Miben és hogyan hitt ? Milyen elvek szerint halt meg ? Miért volt nagyobb mint bárki más?

2019. jan. 31. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a vikingek több isten hitüek voltak, olyasféle vallásuk volt mint az okori görögöknek például.
2019. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem érted...
2019. jan. 31. 23:24
 3/6 Lux morulus ***** válasza:

"Miben és hogyan hitt ? "


Skandináv mitológia.


"Milyen elvek szerint halt meg ?"


Valami angol királyka, bevágta egy kígyókkal teli verembe, miután hajótörést szenvedett.



"Miért volt nagyobb mint bárki más?"


Olyan nézetek is vannak, hogy egy mitológiai összegyúrt figura.

Szerintem nem feltétlen nagyobb. Valószínűleg -a korhoz hűen -egy kegyetlen rablógyilkos volt.

2019. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én nem így értettem. Nem vágjátok.... Ragnar és a papbaratja valami olyan tudással halt meg, ami nagyon durva szerintem. Ezekre lennék kíváncsi (a sorozatról beszélek)
2019. febr. 1. 16:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor ezt a filmek-sorozatok kategóriába kellett volna kiírnod. A sorozatbeli Ragnar valószínűleg közel sem olyan, mint a valóságos lehett, ha egyáltalán létezett. Nem volt "pap barátja" és keleti csaj sem, aki droggal tömte, stb.

A sorozatbeli Ragnarnak elég sokoldalú volt a vallási nézete. ALapvetőleg a keresztény isten és az északi istenek között hezitált, pont mint Athelstan. Viszont mindketten a végén az eredeti istenük mellett kötöttek ki. Athelstannak Jézus jelent meg halála előtt, Ragnarnak pedig Odin. És halála előtti beszédében is az északi istenekről beszélt, hogy nemsokára már a Valhallában lesz... Emellett szimpatikus volt neki a keresztény vallás is, de szerintem inkább csak mint értékrend. És abban volt nagyobb mint bárki más, hogy önerőből küzdötte fel magát, egyesítette a vikingeket, már amennyire ezt lehetett, nagy tetteket vitt véghez mint király. És őt a népe tette királlyá, akik tisztelték, szerették őt, tűzbe tették érte a kezüket. Mert nem érezte magát különbnek mint ők. Egy volt közülük. Ivarral ellentétben ugyebár...

2019. febr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És a végén persze ő is elbukott, ezzel tisztában volt. Mint király, mint vezér, mint férj, mint apa... Mint ember viszont nem akart. És tudta, hogy az ő halála kell ahhoz, hogy összefogja a fiait, a viking törzseket stb. Hogy cselekvésre buzdítsa őket. Pont ezért vitte magával Ivart. A fiai közül benne látta a legtöbbet, tudta, ha ő van ott, ő biztosan elmondja a többieknek mi történt és rábeszéli őket, hogy menjenek vele Angliába megbosszulni.
2019. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!