Rá kell írnod. A posta nem foglalkozik a cím felírásával. Ők csak a bélyeget teszik rá.
2019. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 anonim válasza:
Az elsö hülyeséget ír csomagra nem bélyeg megy, hacsak nem 2 kilón belul van és külföldre megy levélként.
Ráírhatod, de csinál a kezelő cimiratot a gépen a csomagnak, amin rajta lesznek a feladó és a címzett adatai.
2019. jan. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
Ha ténylegesen csomag akkor felvételkor tesznek rá címiratot. Ennek ellenére nem árt ha a burkolatra ráírod a feladót és a címzettet is, mert volt már olyan a történelemben, hogy a címirat leesett, és ilyenkor elég problémás megkeresni a küldeményt.
2019. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 Meton válasza:
Ha a neten rendeled meg a csomagfeladást, akkor olcsóbb, de magadnak kell címiratot nyomtatni. Ezt a postán felragasztják. Postán én nem címeztem még csomagot, de kicsit drágábban ott is nyomtatnak címiratot. Ettől függetlenül nem árt, ha a csomagra is felírod a címet, vagy legalább egy telefonszámot arra az esetre, ha a címirat megsemmisülne, vagy megsérülne.
2019. jan. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 Meton válasza:
Itt lehet megrendelni, ha valakit érdekel. Kiszámolja a díjat is, postán már csak be kell adni a címiratot és fizetni.
Érdemes a címzést a csomagolás alá, a csomag tetejére is egy külön papírra felírni. Ha bármi okból olvashatatlanná válik a címzés, esetleg felnyitják, és megtalálják.
2019. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
Postán csomagkezelőként dolgoztam régen, sok csomagot vettem fel, és kézbesítettem is. Ha azóta nem változott a dolog, akkor rá kell írni jól olvashatóan.
Halál az, amikor az a kis cetli olvashatatlan, és a halvány "indigós" 3. példányon nem látszik normálisan az utca. vagy akármi. Persze lehet, hogy azóta már számítógépe rögzítik az összes csomag adatát, és a száma, vonalkódja alapján ott van minden, de akkor is.
2019. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 Meton válasza:
Jó régen lehettél csomagkezelő, mert már nem használnak sehol indigót. Nyomtatóval nyomtatnak két példányt, az egyiket megkapod, a másikat egy kis tasakba rakják, majd felragasztják a csomagra. Elég masszív a tasak, jól ragad mindenre és nem is szokott megsérülni. A nyomtatás mindig hibátlan. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy egy másik csomag megsérti és emiatt olvashatatlan lesz az írás. Elvileg a tasak vízhatlan is, esőben például nem kaphat vizet.
Viszont minden számítógépre kerül, a feladástól kezdve a címzett folyamatosan nyomon tudja követni a csomagját.
Soha nem kérték, hogy a csomagra címet írjak, de valami elérhetőség azért nem árt, legalább egy email vagy egy telefonszám.
2019. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 anonim válasza:
Egyébként használnak a postán indigót, külföldi csomag felvételenél azt kell kitöltenie az ügyfélnek, 1 marad az övé, egy megy a csomagra, egy pedig a kezelőé.
2019. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 anonim válasza:
Indigót azért tettem idézőjelbe. Hárompéldányos szállítólevél volt és az indigó elvén íródott át a másod - és harmadpéldányra a szöveg, ami már alig látszott. És igen, valóban jó régen voltam postás. Ez a technika már akkor is nevetséges volt, mint ahogy sok más is, és sok tekintetben nem sokat változtak. Nem véletlenül nem akartam tovább ott dolgozni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!