Létezik a mágia?
Ha tudtok róla valamit akkor írnátok kezdő varázslatokat vagy azt amit tudtok?
A válaszokat előre is köszönöm
Attól függ, mit értünk azon, hogy létezik…
Micimackó létezik? Nyilván igen, Micimackó egy regény fiktív karaktere. Tudom, hogy létezik, mert olvastam a róla szóló mesélt. Aztán a mágia, mint cselekvéssorozat létezik? Igen, sokféle mágia van, szómágia, tárgymágia, mozdulatmágia, stb… A kérdés az, hogy ezeknek olyan hatásuk van-e, mint amit az emberek egy része tulajdonít, tulajdonított nekik.
A mágia kb. egyidős az emberiséggel. Amíg az embernek nem volt elég tudása, de már volt intelligenciája, próbált olyan jelenségeket is értelmezni, aminek a valódi mibenlétét nem érthette. Az emberek mágiát alkalmaztak arra, hogy felkeljen a nap, hogy essen az eső, hogy elmúljon egy betegség, azaz megpróbálták uralni mindazt, ami fölött nem volt uralmuk.
De mágia abban a formában, ahogy gondolni szoktunk rá, nem létezik. A világnak van valamilyen működése. Ebben vannak valódi jelenségek, meg vannak nem valódi jelenségek. Amik valódi jelenségek, azok kifürkészhetőek, idővel tudomány lesz belőle. Ami meg nem valódi jelenség, arról bebizonyosodik, hogy nem valódi. Hogy mi mágia, az jórészt technológiai fejlettség kérdése. Egy kétezer évvel ezelőtt élt embernek a telefon mágiának fog hatni. De mi átestünk egy fejlődési szakaszon, mi egy előttünk kétezer évvel járó civilizáció lehetőségeit bámulatosnak fogjuk tartani, de nem mágiának.
Persze az, hogy az ember fejlődött, ma már sokkal nagyobb tudással rendelkezik, az az egész emberiség egészére értendő. Egy-egy ember ettől még lehet kellően tudatlan, hiszékeny, így a mágia mind a mai napig jelen van. Ebben mondjuk van valami elszomorító, ha valaki nem tud különbséget tenni egy film, regény, azaz a fikció és a valóság között. Abban is van valami elszomorító, hogy valaki azért tartja azt valamiről, hogy léteznie/működnie kell, mert vágyik arra, hogy így legyen. Abban is van valami elszomorító, hogy valakiről teljesen lepereg mindaz, amit az iskolában, meg az iskolán kívül tanítanak.
Ennek ellenére azért van olyan eset, amikor működik a mágia. Csak nem úgy… Ha valaki mondjuk egy szerelmi mágiát visz végig egy általa hatásosnak vélt ceremóniával, akkor az erősíteni tudja az önbizalmát, azt gondolván, hogy a mágia hatott, oda mer menni a másikhoz, meg meri szólítani, amiből valóban kialakulhat egy szerelem. De nem a mágiától, hanem feltuningolt önbizalomtól. Vagy ha valaki beteg, és a betegséget elűző mágiát végez, abban tudat alatt el tudnak indulni olyan biokémiai folyamatok, amelyek valóban a betegség megszűnéséhez vezetnek. (Lásd: placebohatás) Persze ez – mint ahogy a telefon, vagy a bűvésztrükk –, amint kiderül, hogy milyen módon működik ténylegesen, mindjárt nem tűnik szokatlannak, csodának, mágiának. Amint tudod, hogyan megy át – pontosabban nem megy át – a bűvész a falon, mindjárt semmi különös nincs rajta, de amíg nem tudod, addig mágiának látod.
> Ha tudtok róla valamit akkor írnátok kezdő varázslatokat vagy azt amit tudtok?
Varázsigéket tudok. :-) Pl. abrakadabra (sumér eredetű varázsszó, amit valószínűleg vallásgyakorlatok során recitáltak). Vagy ott a hókus-pókusz, aminek az eredete nem biztos, de van egy feltevés, hogy a latin „hoc est corpus meun” (ez az én testem) eltorzult alakja, amit egyébként eredeti alakjában ténylegesen egy mágikus természetű cselekvés során mondtak és mondanak mind a mai napig a katolikus miséken, a kenyér és a bor átváltoztatása során.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!