Az, hogy dobálják, rugdossák, egymásra tornyozzák, hagyják ledőlni. De ez világjelenség. Nem véletlenül virágzik a csomagolóanyag-ipar, és nem véletlenül van az, hogy még a könyvelt, biztosított küldeményekre is csak nevetséges határértékig vállalnak felelősséget a postai szolgáltatók. Nemcsak a magyar, bármelyik.
2018. dec. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
A postai kézbesítők brutális mértékben túl vannak terhelve. Sokszor olyan mennyiségű küldeményt kell kézbesíteniük egyetlen nap alatt, hogy azt fizikai képtelenség mind lekézbesíteni. Így nem kell csodálkozni, ha néhány közönséges küldemény elkeveredik. Az ajánlott (könyvelt / regisztrált) küldeményekkel elvileg más a helyzet, hiszen azok nyomon követhetőek, így egyértelműen beazonosítható, hogy utoljára kihez került a küldemény és hol akadt el. Persze mindez postafüggő is; vannak olyan kézbesítő posták, ahol félig-meddig emberszámba veszik a dolgozókat, de az ilyen viszonylag ritka. Alapvetően tehát nem a kézbesítők hibája, ha valami nem jut el a címzetthez. Sok területen kipróbáltam már magam, de mind közül a posta volt a legkeményebb meló.
2018. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Attól, hogy szivatós és megterhelő munkahely a posta, még nem kéne más emberek tulajdonát megrongálni vagy ellopni. Nem értem, hogy függ össze a kettő...
2018. dec. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, az utolsó érti legjobban, mire gondolok. Amikor úgy érkezik meg hozzád bármi, hogy egyértelműen látszik rajta, hogy ki van vágva, ki van bontva. Amin látszik, hogy nem a szállítás közben sérült meg. Én is kaptam már sáros-vizes csomagolásban könyvet, meg olyan csomagot is, amin látszott, hogy snitzerrel vagy ollóval vágták ki az oldalát. Van különbség a kettő között. És erre nem mentség a túlterheltség. Arra sem, hogy az ajánlott hivatalos leveleket hetekkel később szállítják ki. Még városon belül is, és nem is Budapest méretű városról beszélünk.
2018. dec. 13. 19:57
6/7 anonim válasza:
3-as vagyok.
Akkor kicsit félreértettem a kérdést. Én lopós kollégákkal nem találkoztam anno, de ettől még előfordulhatnak ilyen esetek is. És erre valóban nem mentség a túlterheltség. Ha ilyet tapasztalsz, menj be a postára és tegyél panaszt!
Viszont a hivatalos ajánlott leveleket nagyjából időben lekézbesíti a posta. Ha pár napnál többet csúszik, az viszont igenis a túlterheltség / emberhiány miatt van. Például hosszú ideje nincs törzskézbesítő az adott körzetben (mert felmondott / nyugdíjba ment / meghalt / megbetegedett), és minden nap másvalakit tesznek be a helyére (ha egyáltalán be tudnak tenni valakit), aki nem ismeri a körzetet, emiatt lassabban halad / kevesebbet visz ki.
2018. dec. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
A sáros/vizes azért olyan mert a csomagos postás többnyire nem egy zárt,száraz garázsban,raktárban pakol be a furgonba hanem kint a parkolóban a szabad ég alatt.Ahol én voltam ott ugyan volt egy kis védőtető de az csak a járművet védte,a "peronkocsi" amin a 70-80db csomag volt feltornyozva az már kint állt az esőbe-hóesésbe-ha egy órán át pakoltam be akkor egy órán át ázott...
Ugyanezért sáros,a peronkocsinak nincs oldala,a papírdobozok különböző méretűek,csúszkálnak egymáson stb.a peronkocsi rázkódik amikor a szuper minőségű aszfalton kirángattuk a több 10 méterre lévő furgonhoz,a csomagok leeshetnek-ha nincs szerencséje esetleg pont a pocsolyába.
De úgy általánosságban elmondható hogy a csomagokat ömlesztve szállítják,kiszakíthatják,összenyomhatják egymást,persze a "lezserebb" rakodók dobálják is őket.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!