Melyik a legmízhatobb kerékpárgumi gyártó? Ami bírja mind a 2 terepet Az aszfaltot is meg a terepet, és ami bírja az aszfaltos és a terepes driftelgetésre?!
Sikeresen átkaroltad kis túlzással, szinte a teljes felhasznälási módot.
El kell, hogy keserítselek, nincs olyan, hogy legjobb gyártó. Olyan van, hogy pénztárcához mért, leggyakoribb felhasználási módhoz választott gumi.
Ugyanis beszélgethetünk 25 ezres outi gumikról, ha 1: nem tudod megfizetni, 2:terepre akarsz menni vele. Le fogod gyalázni 100 méteren.
Mérd fel, hogy melyik felhasznási mód lesz a leggyakoribb, ahhoz válassz először gumiTÍPUST!
Azután nézd meg, hogy milyen gyártók gyártanak olyan felhasználási módra gumit (vagyis típust) amire leginkább szükséged van! Aztán nézd meg, melyikre van pénzed! Aztán olvass el róluk pár véleményt, és/vagy tesztet!
S mi deközben tisztázd magadban, hogy neked pontossn mik az elvárásaid, számodra mitől jó, a jó gumi?
Van, aki azt mondja, a gumi azért van, hogy kopjon és elfogadja, ha egy szettje tükörre kopik akár 2000 km után, de pl kapaszkodik a homomban, sárban, nem csúszik meg a vizes aszfalton. Van, akit nem érdekel, hogy a gumi hogy viselkedik nedves talajon, viszont elvárja, hogy ne kelljen havo ta új gumit vennie, stb stb.
Én pl terepbringás vagyok. Volt már 16 ezres Schwalbe szettem, ami rettentő gyorsan kopott és vonzotta a defektet. Viszont olyan extrém meredek hegyoldalban is kapaszkodott, ahonnan más gumival lesodródtam korábban.
Nagyon általános és nagyon ätfogó területet érint a kérdésed, amire nem létezik jó válasz.
Aszfaltot biztosan bírja, amelyik bírja a terepet, viszont ne számíts rá hogy suhanni fogsz: A rücskös gumit nem épp távolsági guminak szánták: Arra jó hogy átmenjél vele árkon bokron, úgy töröd össze magad ahogy akarod: a sima gumi gagyinak tűnhet, viszont ha száguldani szeretnél a tanyák között az országban messzire, ekkor ezt ajánlom. Helyben ( esetleg egy nagy városon belül) rapcsos, országutakon pedig az u.n virsli külsőt célszerű használni. Minél keskenyebb egy külső, annál több bar nyomással kell felfújni, különben nagy lesz a tapadása, mert kisebb a nyomott felület, mint egy robosztus montikülső esetében. Országúti keróba minimum 8 bár kell, montival viszont elég a 4 is.
Megjegyzés: Nem minden pumpa képes 8 Barra, így egy ilyet ne kell szerezned a versenybringához.
Montival nagyon szar 40 kilométert letekerni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!