Mit mondjak anyámnak meg az orvosnak?
Igazolatlanom nem igazán lehet, mert elveszik az ösztön díjam, így kellene valami tuti kifogás.
Ritka szarul aludtam éjjel, mert a nyuszijaim úgy döntöttek, hogy de jó szórakozás a gazdit nem hagyni aludni. :))
Anyám elég szigorú ilyen téren, meg az orvosom is mert rengetegszer már eljátszottam.
Ötletek?
Mit lehet erre mondani?
Az ember néha beteg, és ebből adódóan nem tud iskolába, munkába menni. Nyilván ezt az orvos tudja igazolni. Az alkalmi kialvatlanság viszont nem betegség, nincs mit igazolni rajta.
Az embernek olyan körülményeket kell magának teremtenie, hogy képes legyen reggel felkelni, elmenni az iskolába, munkahelyre, vagy ha ezt elmulasztja, akkor számoljon a következményeivel és vállalja fel azokat. Nem kötelez semmi arra, hogy nyulakat tarts, sem arra, hogy veled egy szobában legyenek éjszaka, sem arra, hogy iskolába csak x óra alvást követően menj el.
Jó, van úgy, hogy az ember nem ébred fel az ébresztőórára. Előfordul. Az iskolában erre jó, hogy a szülő is igazolhat pár órányi távolmaradást, vagy ha nem, erre jó az igazolatlan óra.
~ ~ ~
Felébredtél reggel az ébresztőórára? Ha igen, akkor nem nem tudtál, hanem nem akartál bemenni. Akkor ez a te döntésed, amit úgy kellett volna meghoznod, hogy felméred a következményeit. Ha nem ébredtél fel, akkor sem ezzel az esettel van, mert nyilván a szülő is igazolhatja a hiányzást, vagy igazolatlanul is távol maradhatsz. A gond az ezt megelőző esetekből van, hogy nem mérted fel annak a következményeit annak, hogy igazolatlan órákat a lustaságodból, vagy a „nem tetszik” érzéséből fakadó helyzetekre pazaroltad el. Ez a problémád valódi forrása. Nem az utolsó vízcsepptől telik meg a pohár, hanem attól, hogy hagytad, hogy cseppenként megtelni, sokkal inkább múlt a pohár megtelése az addigi vízcseppektől, mint az utolsótól.
Mit lehet tenni? Hát még meg lehet próbálni valahogy elsimítani az ügyet. Te tudod, hogy erre milyen lehetőségeid vannak. Azon kívül amit meg lehet, és meg is kell tenni, hogy levonod a tanulságokat.
~ ~ ~
Itt most lehet, hogy csak annyi történik, hogy elveszíted az ösztöndíjat. Más ösztöndíj nélkül tanul, tehát nem a világvége jött el. Ha túl sok igazolt, illetve igazolatlan órát szedsz össze, akkor is maximum annyi történik, hogy évet ismételsz. Lehet a szüleidnek meg kell húzni a nadrágszíjat, esetleg emiatt szankciókat kell elszenvedned, pl. nem netezhetsz, elveszik a telefonod stb…. De erősen valószínű, hogy azért lesz mit enned, lesz tető a fejed felett.
Ha viszont nem tanulod meg, hogy azt is meg kell tenned, amihez nincs kedved, mert mélyebb összefüggések miatt alapvetően mégis csak érdeked, akkor az baj. Egy munkahelyen nem csak ennyi a következménye, ha gyakran késel, vagy nem jelensz meg, esetleg gyakran betegeskedsz. Ki fognak rúgni, kereshetsz új munkát. Hosszútávon eljuthatsz addig a pontig, hogy nem lesz sem tőkéd, sem az adott hónapra fizetésed, nem tudod fizetni a netet, a tévét, de a villanyt, gázt, vizet sem. Nem lesz miből élelmiszert vásárolni, így el kell adnod tárgyi dolgokat, vagy ha már azt is felélted, akkor a lakásodat (ha van egyáltalán). Tehát ha nem változtatsz, az remek lehetőség arra, hogy a hajléktalanság útjára lépj. A meg sokkal jobban fogja kiváltani a nemtetszésedet, mint az, hogy dolgozni kell menni.
Azt is látnod kell, hogy az iskola egy rövid ideig tartó dolog. Viszont alapjaiban határozza meg, hogy milyen munkahelyre vesznek fel később, mennyi pénzt fogsz keresni. Mert egyrészt bizonyos munkához megfelelő szintű tudás, illetve képesség kell, másik oldalról meg kitartás. Az, hogy neked nyolc általánosod van, középiskolai érettségid, vagy egyetemet végeztél, nem mindegy. Az adott munkához szükség lehet, vagy előnyt jelent, ha valaki a megfelelő képességekkel, tudással rendelkezik, nyilván oda nem fognak felvenni, illetve mást fognak felvenni, aki a végzettségével számot adott arról, hogy a munkához szükséges tudással, képességekkel rendelkezik. Másik oldalról meg hiába vannak meg a képességeid, hiába van meg benned a lehetőség, hogy az adott tudással rendelkezz, ha nem végezted el a középiskolát, vagy az egyetemet, az arról is számot ad, hogy nincs meg benned a kitartás, és ezért nem vesznek fel. Akárhogy is, minél alacsonyabb végzettséggel rendelkezel, annál szűkebb munkalehetőségek közül válogathatsz.
Másik oldalról meg ha egy munkához nem kell különösebb tudás, képesség, kitartás, arra meg sokkal több potenciális jelentkező van, mint egy speciális tudást, képességet igénylő munkára. A munkaadó lejjebb nyomhatja a fizetéseket, úgy is lesz rá jelentkező. Ha viszont olyan munkáról van szó, amihez speciális tudás, vagy képesség kell, akkor erre kevesebb a jelentkező, könnyebben lehet munkaerőhiány erre a munkára, ott meg a munkavállaló tudja feljebb tornázni a fizetéseket, mert így is talál munkaadót, akinek ennyiért is megéri. Szóval az, hogy milyen végzettséggel rendelkezel, az meg befolyásolja azt, hogy mennyit fogsz évekig keresni, havi 20 000 Ft eltérés a fizetésben 40 év alatt majdnem tízmilliós különbséget jelent.
Szóval tanulj amíg tudsz. Olyan jól, ahogy tudsz. Igen, sokszor nem tetszik ez az embernek, de ilyenkor mindig gondold végig, hogy ezt alapvetően azért csinálod, mert hosszútávon érdekedben áll, még mindig jobban jársz ennek a kellemetlenségnek a felvállalásával, mint a hosszútávon elkerülhetetlen negatív következményekkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!