Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen egyetemre menjek? És...

Milyen egyetemre menjek? És mit tanuljak?

Figyelt kérdés
Több dolog is van ami érdekelne (szociológia, keleti nyelvek és kultúrák- japán, szociálpedagógia, igazságügyi igazgatási). Nem tudom ezek közül melyiket lenne érdemes választani. Továbbá az hogy melyik egyetemen, lehetőleg Budapesten szeretnék az van a legközelebb. Jövőre érettségizek és magyarból fogok emeltezni. A reál tárgyak egyáltalán nem mennek ezért is néztem ezeket a szakokat. Egyébként ezzel kapcsolatban elég sok kételyem van még mivel itthonról valószinűleg egy forintot se fognak majd küldeni ezért dolgoznom is kell majd.

2018. júl. 26. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
1: Találd meg a "képzés" kategóriát.
2018. júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem egész jó lehetőségeid vannak mindegyikkel, ha szociológiára mész, akkor mindenképp menj mesterszakra, mert csak úgy éri meg. Ha érdekel a japán nyelv, javaslom, tanulj magyar-japán tolmácsnak, vagy ha megy az angol, akkor angol-japán tolmácsnak, mert elég keresett nyelv. Esetleg a kínaival is jól járnál, bár nem tudom, tetszik-e neked a nyelv.

A többiről érdemben viszont nem tudok nyilatkozni, ebbe a két képzésbe van egyedül belátásom (egyik nővérem japán-kínai szakon végzett, a másik szociológiára szeretne menni). Budapesten van az ELTE, de nem vagyok annyira jártas ott, biztos van több lehetőség is. :)

2018. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!