Kicsit bővebben: a megkenetlen kenyér súlypontja a közepében van. Amikor bármivel megkened, a súlypontja a megkent oldala felé tolódik el, ezért a gravitáció folytán ez az oldala fordul a Föld középpontja felé.
Ellenben - ez csak akkor érvényes, ha a talajtól megfelelő magasságban ejted ki a kezedből és van ideje átfordulni a megkent oldalával lenti irányba.
2018. júl. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 2*Sü válasza:
A vajas kenyér kicsivel nagyobb eséllyel fog a vajas oldalára esni, de nem is ez a döntő. Murphy törvényeinek jó része abból adódik, hogy bár egy adott történésnek két – vagy akár több – kimenetele lehet, az egyik semleges, a másik negatív, akkor a negatívra fogsz jobban emlékezni, a semlegest lehet, hogy észre sem veszed. Ha a vajaskenyér vajjal felfele esik le, és mondjuk tudod, hogy egy órája mostál fel, akkor lehet felveszed és megeszed, nem történt semmi. Vagy ha nincs gusztusod hozzá, hát kidobod és kensz újat. De ha vajjal lefele esik, akkor nem fogod megenni. De nem csak ki kell dobni és kenni egy újat, hanem fel kell törölni a padlóról a vajat, sokkal több macera, idő, odafigyelés, így ez az eset jobban belevésődik az emlékezetedbe.
2018. júl. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
A 6-os magyarázata is elfogadható. El is fogadom. Ez a dolgok lélektani oldala (Pl.: bezzeg, hétvégén esik, hideg van, de hétfőn reggeltől jó idő van, avagy: ha megyek a Balatonra biztosan rossz az idő, bezzeg, ha a szomszédék mennek, akkor hét ágra süt a Nap stb.). Viszont a fizikai magyarázata az, amit az 1-es és én írtam.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!