Szerintem Magyarország rendkívül jó helyen helyezkedik el földrajzilag. Létezik a Kárpát-medencéhez hasonló adottságokkal rendelkező hely a földön?
Ahol a hegyek ugyanúgy természetes védőfalként magasodnak körött, télen hideg, nyáron meleg van, de nem szélsőséges az időjárás. Nem jellemző a tornádó, monszun, tájfun, földrengések. Nincsenek működő vulkánok. Nincs szárazság, nagy az édesvíz készlet. Jó a termőföld, nincs éhínség, se hatalmas járványok.
(Hálás vagyok az elődeinknek, hogy ilyen jó helyet választottak a letelepedéshez és igyekszem eredeti állapotában továbbörökíteni ezt a kincset.)
"Nem jellemző a tornádó, monszun, tájfun, földrengések. Nincsenek működő vulkánok. Nincs szárazság, nagy az édesvíz készlet. Jó a termőföld, nincs éhínség, se hatalmas járványok."
És mégis qrva nagy a szegénység!
…és már valahol faragják a lovas szobrot is. Egy pónit már fel is kértek modellnek.
Én szeretem a magyart (így), de azért vannak szebb és jobb helyek, nem kell túlzásba esni.
Második, értem az ok-okozati összefüggésedet, hogy ha minden ilyen jó, akkor már gazdag országnak kellene lennünk, de a gazdagság nem természeti adottság. Rengeteg mindentől függ, és nem befolyásolja, a természeti csapások kialakulását. A kevés természeti katasztrófából nem profitálhatunk, a gazdaságot most kizárjuk, köszönöm.
Harmadik, hol teljesülnek ugyanezek a feltételek? Mondd meg konkrétan, ez volt a kérdés, várom. :) Szélsőségektől mentes, szép, művelhető föld, sok folyó, tavak, mindez körülkerítve hegyekkel.
Ebben aztán minden keserved benne volt :D
Remélem megtalálod számításaid valahol a glóbuszon, jó utat.
Az időjárást nem kíméli a globális éghajlatváltozás. Ettől nem véd meg minket semmi.
Sajnos a Kárpát-medence sok esetben inkább hátrányt jelent, mint előnyt kovácsol. A hőmérsékleti inverziók miatt télen hidegebb légréteg rakódik a melegebb alá, ezért a szennyezett levegő megreked a Kárpát-medencében. A légszennyezés pedig azért súlyos probléma, mert 13 ezer ember hal meg miatta itthon. Kína után ez a második legrosszabb eredmény, ha lakosságarányosan vizsgáljuk a dolgot:S
De hogy tőlünk nagyon távoli és módfelett eltérő közegből mondjak hasonló helyet. Például Szingapúr. Meglepően hangozhat. De a tájfun és szökőár tevékenységek az egyik oldalról határolt Borneón és a másikon lévő Malajzián haladnak át. Mire hozzájuk elér a vész, maximum egy jót szörföznek általa.
Bár kétség sem fér hozzá, hogy szerencsés helyzetben vagyunk, azért közel sem vagyunk egyedülállóak. Persze én is hálát adok a földrajzi mázlinak, mikor természeti katasztrófák súlytotta területekről kapok infót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!