Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a munka...

Miért mondják, hogy a munka világa nehezebb mint az iskola?

Figyelt kérdés

Épp ellenkezőleg tapasztaltam. Dolgozni egyszerű. El kell végezni valahogy a feladatot, ami kell a munka során, hogy előre menjen minden, ha felmerülnek problémák, akkor azt megoldo és kész.


Iskolarendszerben nagyon sok fölösleges túlszabályozás van, osztályozások, amiknek nincs különösebb értelme, valamint nem a probléme és feladatmegoldást nézik sosem, csak a szabálykövetés eredményességét. Sokkal illogikusabb az egész iskola világa.


2018. máj. 30. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked ez az élményed, másoknak meg nem ez...

Én szívesen visszamennék tanulni, de már végigjártam a ranglétrát.

2018. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább úgy mondanám, hogy más nehézségekkel kerül(hetsz) szembe a munka világában, mint az iskolában. Sokszor nemcsak annyiból áll a történet, hogy a felmerült problémát megoldod és kész. Felelősség van a döntéseidet illetően, emberi nézetkülönbségek, személyes ellentétek is előfordulnak, nem beszélve a nem megfelelő vezetővel való egyet nem értésről, félreértett (avagy letagadott) utasításokról.
2018. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyformák az emberek. Kinek ez nehezebb, kinek az, bar szerintem is azok lehetnek többen, akik "visszasírják" a diákéveiket.
2018. máj. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2*Sü ***** válasza:
100%

Ami miatt az iskola nehezebb:


- Napi 5-6-7-8 órát vagy benn, utána több órát töltesz tanulással, házi feladat írással. Kvázi reggeltől estig „dolgozol”. (Bár fiatalon több energiád is van erre.)

- Számos olyan tantárgyat vagy kénytelen legalább elégséges szinten megtanulni, ami nem érdekel, amihez nincsen meg az érdeklődésed, alacsonyak a készségeid.

- A korból fakadóan minden fatálisabbnak, végletesebbnek tűnik, így jóval nagyobb a stresszfaktor. (Bár a stressztűrő képességed is nagyobb.)

- Élettapasztalat hiányában kevésbé látod az elvárt erőfeszítések hasznát, jelentőségét. Kevésbé tudod átérezni, hogy mennyire határozzák meg a tanulmányi eredményeid a jövődet. Kevésbé leszel motivált, sokkal jobban érzed rád aggatott kényszernek azt, hogy tanulj.


Ami miatt a munka nehezebb:

- Ha egy hétig nem csinálsz semmit, akkor az iskolában maximum szerzel néhány egyest, amit év végéig simán javíthatsz. Ha a munkahelyen nem csinálsz egy hétig semmit, akkor lehet, hogy a következő héten már nem kell bemenned.

- Sőt, ha az iskolában egy évig nem csinálsz semmit, maximum annyi történik, hogy megbuksz, évet ismételsz. Nem egy végletes dolog ez. A munkahelyeden eleve nincs lehetőséged arra, hogy egy évig ne csinálj semmit, mert előbb leszel munkanélküli.

- Ha nagyon nem jössz ki az osztálytársaiddal, akkor relatíve könnyebb iskolát váltani. Munkahelyet már nehezebb. Ja és az iskolában nem fog egy iskolatársad akadályozni abban, hogy elvégezd a házi feladatodat, míg munkahelyen simán keresztbe tehet valaki neked, hogy egy esetleges létszám leépítésnél ő tűnjön jobb munkaerőnek, vagy őt léptessék elő. A munkahelyen simán szabotálhatja a munkádat egy „kedves” kolléga, akkor is, ha te szorgalommal, precízen, mindent beleadva végzed a munkádat.

- Ha már itt tartunk, akármi is van, valamelyik iskolában kell, hogy tanulj, tankötelezettség van. Míg egy munkahelyen nem veheted biztosra, hogy jövőre nem lesz-e létszám leépítés, vagy nem megy-e csődbe a cég, aminek dolgozol. És ha ez megtörténik, semmi nem kötelez egyetlen céget, munkaadót sem, hogy téged foglalkoztasson.

- Még ha olyan munkád is van, ami egyben a hobbid, így örömmel végzed, kaphatsz olyan feladatokat, amelyeket meg kell csinálnod, és nem elégséges, hanem kvázi tökéletes szinten.

- Amíg az iskolában némi időráfordítással, kitartással azért elvégezhető feladatokat kapsz, a munkában – persze munkahelye válogatja – néha a lehetetlent kell megcsinálni… Tegnapra…

- Ha valami nem megy az iskolában, elmehetsz magántanárhoz, igénybe vehetsz korrepetálást. A munkahelyen ilyenre a legritkább esetben van lehetőséged.

- Ha beteg vagy, maximum kihagysz pár hetet a suliban. De a tanárok ezt elnézik, kapsz időt, hogy azért kényelmesen pótold a lemaradásodat. Ha a munkahelyen vagy pár hétig beteg, akkor lehet, hogy ettől a cég bevétele, a fizetésed, egyáltalán a munkahelyed függhet – egyéni vállalkozóként hatványozottabban ez a helyzet –, lehet, hogy betegen is kénytelen vagy dolgozni, hogy legyen munkád és fizetésed a következő hónapban is. Vagy ha nem is ennyire éles a helyzet, a betegszabadságból visszaérkezve ott várnak a betegséged során felgyülemlett tennivalók, és senkit nem érdekel különösebben, hogy mennyire gebedsz bele ezeknek a pótlásába.

- Az iskolában 180 tanítási nap van. A munkahelyen 251 munkanap van, amiből lejön az életkortól függő szabadságok száma, mondjuk 40 évesen 28 nap, így 223 munkanap marad. Ráadásul a munkahelyen korántsem biztos, hogy a szabadságodat úgy tudod kivenni, hogy két hét egybefüggő szabadság legyen, míg az iskolában ott van a két és fél hónap egybefüggő nyári szünet. Nem kell 40°C-ban tanulni, de lehet, hogy egy cégnél 40°C-ban kell a legkeményebben dolgozni, túlórákkal.

- Bizonyos munkahelyen dolgozni fogsz ünnepnap is, szenteste is, Szilveszterkor is, húsvét napján is. Nyilván az iskolában ilyen nincs.

- Iskolás korodban azért jellemzően a szülők gondoskodnak az egzisztenciádról. A tanulmányi eredményeidtől nem függ az, hogy van-e mit enned, vagy kapsz-e új telefont. Persze a szülő motiválhat a tanulmányi eredmények alapján, de azért cipőd, és ennivalód lesz. A munka világában a rosszul végzett munka, vagy egy hosszabb betegség esetleg kirúgáshoz vezethet. Lehet, hogy hónapokig nem lesz munkád, nem tudod befizetni a villanyszámlát, szélsőséges esetben elvesztheted az ingóságaidat, vagy akár az ingatlanodat is, akár hajléktalanná is válhatsz, amitől senki nem fog megvédeni. Az egésznek sokkal nagyobb tétje van.

2018. máj. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1 Bármikor lehet bármi újat tanulni, amit az elejétől kezdhet az ember, ha egy területet kimaxolt.


#2 Ezek igazak. Minden egyes munkafolyamatot dokumentálni kell, hogy mikor mi miért történt, kinek a kérésére, mik történtek aznap. A felettesnek meg igaza van, ha nem akkor is.


#3 Ez igaz.


#4 Milyen jó érveket sorolsz fel! Mondjuk személyenként valószínű ezeknek a pontoknak a nehézségei erősen változhatnak, hogy kinek mi az inge mi nem.

2018. máj. 31. 11:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolában alapvetően az igazságosságra törekednek: a szorgalmas, jó tanuló jutalmakat kap, stb.

A munkahelyen meg... hát... sokféle dolog van. Igazság ott van, ahol keményen harcolnak érte.

2018. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Sokáig azt hittem (egyetemistaként), hogy az egyetem a legrosszabb. Utána minden sokkal jobb lesz, nem kell vizsgákra készülni, tanulni, stb., hanem egyszerűen csak el kell végezni a munkát. Most, hogy belecsöppentem a munka világába, már visszasírom az egyetemet is. Nem véletlenül mondta az egyik tanárunk: ,,Addig örüljenek, amíg egyetemisták, mert még egy ilyen felelősségmentes időszakuk nem lesz az életben."
2020. jún. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem már az iskola is tele volt gyalázattal, a munka világában se találom a helyem. Alig van bedolgozva 10 év alatt 2 évem, fél évente van új munkahelyem és mindenhonnan csak kifelé rúgdosnak. Nem tudom a mai világban hogy lehet helyt állni.
ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!