Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen az a barátság amelyet...

Milyen az a barátság amelyet az egyik fél párkapcsolata tönkretehet?

Figyelt kérdés

Fiú és lány barátság. Több mint egy éve van egy komoly kapcsolatom. A srác ezt nem nézi jó szemmel (kb. azóta ismerem mióta a páromat), folyton arról beszél, hogy szakítsak a párommal. Szerinte én nem önmagam vagy, hanem egy olyan ember akit a párom formált a saját ízlése szerint. Eddig elfogadtam amiket mondott, építő kritikaként fogtam fel néhány mondatát. Most viszont elegem lett, szerinte a kapcsolatom miatt lettem beteg (hónapok óta tartó fejfájás, jelenleg orvostól orvosig járok, hogy kiderítsék mi a baj), és hogy a párommal való viták miatt idegösszeomlást fogok kapni, és ha elhagy egy jobb nőért, az öngyilkosság gondolata foglalkoztat majd.

Most, hogy a barátságunk befejezését kértem, nem hagy békén. (Nem zaklat, csak azért zavar, hogy nem ért a szóból).


2010. jún. 14. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez így elég komoly. Tisztán látszik, hogy nagyon fontos vagy a számára. Lehet, hogy felnagyítja a problémátokat az ő világában, mert talán többet érez irántad mint puszta baráti szeretetet.

Azt tudnám mondani neked, hogy ülj le vele beszélni, most utoljára (ha számtalanszor megtetted, akkor is), és mond el neki, hogy szereted őt, de akkor sem dönthet a te életedről. Magyarázd el neki, hogy egy barátnak nem az a feladata, hogy tanácsokat osztogasson arról amiről más a véleménye, hanem (ha igaza lesz és) pórul jársz a pasiddal, akkor ott legyen melletted és akkor vigasztaljon. Te azt a fiút választottad, ezt el kell fogadnia, ha nem tetszik neki, akkor is.

Kérd meg, hogy ne hozza többet szóba amikor együtt vagytok, mert zavar téged, hogy nem bízik benned és ostobának tart. Mond meg neki, hogy nem akarod megszakítani a barátságotokat, de ha így folytatja kikészít téged és önkéntelenül is idegenkedni fogsz a társaságától.

2010. jún. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2 évvel fiatalabb mint én, még sosem volt komoly kapcsolata, tehát amiket ő problémának lát, az szinte minden kapcsolatban benne van. (pl. mindenki összekap a párjával)
2010. jún. 14. 18:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem akarok beleszólni, de már rosszul kezdődik a történeted... "Fiú és lány barátság."??? Fiú lány között nincs barátság!:) Ezt hidd el nekem! Előbb utóbb úgyis többet akar az egyik fél, vagy a fiú vagy a lány... és hiába mondja mondjuk a fiú, hogy "én nem szeretem, csak barátok vagyunk".. attól még nem látsz bele a fejébe, hogy Ő mit is gondol valójában!!!


Tapasztalatból beszélek!;)

F/18

2010. jún. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!