Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történne ha a nap hirtelen...

Mi történne ha a nap hirtelen eltünne?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, egy idő után meg fogunk halni, az biztos.

De: Hány napig, hétig, akár évig tudjuk kibírni? Mik lennének a politikai következmények? Természet hogy reagálna rá? (Hurrikán, földrengés, ilyesmi.)

És egyáltalán, mit lehet ellene tenni hogy tovább kihúzzuk?

Kiváncsi vagyok az ötletekre =)


2010. jún. 13. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 1-2 napig bírnánk, utána megfagynánk.... De a nap hova tűnne?
2010. jún. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Teljesen fiktív kérdés, persze hogy a nap nem fog eltűnni...max magába roskad, de az még pár millió év és elötte úgyis feléget kb mindent maga körül...


Szerintem több mint 1-2 napig bírnánk.. olyan 1-2 hét talán még benne van, sőt, ha az országok nem zárják le az olajutakat, akkor az olaj felhasználásával még ki lehet húzni. Az is biztos hogy mindennek az ára az egekbe szökne...

Am. az északi sakrvidéken is hónapokig nem süt a nap, szóval ott is ki lehet valahogy bírni..

2010. jún. 13. 20:16
 3/12 anonim ***** válasza:

mm hát a sarki napfénymentes dolog teljesen más tészta

Az első számú pprobléma szerintem, hogy letérne a föld a pályáról... úgygondolom. (bár lehet hülyeséget beszélek :) )

szoval ha letérne szerintem igen nagy az esélye hogy csatt, és vége.

Ha meg hülyeséget bezsélek és nem tér le, akkor amig a föld tartja a hőt még megvagyunk, de az nem sok idő. rövid távon sz*rrá fagynánk:)

A társadalmi következményról ne is bezséljünk. 10 perc alatt olyan anarchia törne ki hogy szerintem a fele nép meg sem élné a fagyhalált.

2010. jún. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mivel megszűnne a Nap, a növények nem tudnának fotoszintetizálni, vagyis nem keletkezne oxigén, ezért addig tudnánk csak élni, amíg a maradékot el nem használjuk, aztán vége:D
2010. jún. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Utolsóelőtti: letérne a pályájáról,nem beszélsz hülyeséget.

Szerintem, aJupiter felé közeledne minden bolygó(mivel a legnehezebb..)és összeütközve lenne belőle egy újabb nap(mivel jupiter az egy gázbolygó,feltehetőleg egy régi NAP)

2010. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
ahhoz h. egy csillag keletkezzen min 8 jupitertömeg szükséges és az összes bolygóval eggyütt se lenne olyan nehéz sztem h. beindulhasson a magfűzió és még azse biztos h. összeállnának lehet csak lenne egy rakás por az örbe és ennyi persze nem vagyok tudós csak tipp de az biztos h. amíg nem éri el a 8 jupitertömeget addig nem lehet még barna törpe sem
2010. aug. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De akkor a többi bolygó is hozzácsapódna nem? Akkor sem éri el?
2010. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ha hirtelen eltünne a Nap (bár ez nem fog megtörténni) akkor pár percünk volna még élni, ha jól számolom kb. 8 perc körül.. mert a fény kb. annyi idő alatt érne a Földre, és volna gravitációnk, majd utána letérne a pályájáról a Föld és zuhannánk a nagy semmibe.. kb ennyi volna.
2011. nov. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én nem választ hanem egy kérdést tennék fel és meddig hülne vissza a föld -végtelen fokig vagy meddig?
2012. febr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
-273 C°-ig.
2012. febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!