Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kötelező gèpjármű Biztosìtás....

Kötelező gèpjármű Biztosìtás. Hogyan műkődik?

Figyelt kérdés

Három hónappal ezelőtt parkoltunk, ès az autónk elejèbe szált egy másik autós. 460.000 forintèrt csinálták meg az autónkat.Ezt a számlát leadtuk a biztosìtónak. 320.000 et fizettek ki.ilyenkor mit tudok tenni? Nem èn vagyok a hibás... bukjak be 140.000 forintot?

A biztosìtot jelentsem fel vagy a károkozót?.. Nekem volt egy új autóm, mos van egy javìtott (törött) autóm ès mèg fizethetek is???



2018. ápr. 25. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Mikor nekem leromboltak az automat, valaszthattam, hogy a felajanlott osszeget kerem, vagy elviszem egy a biztositoval szerzodott szervizbe. Utobbit valasztottam, nem is en fizettem, elintezte az osszeget egymas kozott a szerviz es a biztosito. Gondolom, Te megcsinaltattad valahol es a biztosito nem fizet ki 140 ezer pluszt. Ilyen alapon mindenki haveri autoszerelovel javittatna es irnanak brutal osszegeket a szamlara.
2018. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez azèrt nem frltètlen álja meg a helyèt, mert ha valaki nem a javìtásnak megfelelő számlát ìr akkor pluszba fizetheti az áfát. Ès ha többet ìrnak a számlára ès kifizettetik az áfát akkor mit lehetne nyerni? A kárfelmèrő úgy is megmondja nagyjából a kárt, bár sajna ott is a program dolgozik, ès nem ember. De ha èn az új autómat szakszervìzbe vittem volna akkor minimum szor 2 .. Akkor összepisiltem volna magam ha azt nembfizettèk volna ki.
2018. ápr. 25. 16:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyèbkènk köszönöm, hogy ismeretlenül is csalással vagyok vádolva.. A saját szerelőt pedig azèrt választja az ember merr megbìzik a munkájába.
2018. ápr. 25. 17:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem vadoltalak csalassal, jol jartal :)
2018. ápr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttèrzèst. Akkor ezek szerint kidobhatok az ablakon 140000 forintot, ès nem tehetek semmit csak fogadjam el???
2018. ápr. 25. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:
A biztosito adott lehetoseget valasztani. Mondott egy osszeget, vagy javitast vallat. Te okosabb voltal es megmutattad nekik. Miert nem olyan szervizbe vitted, amit elfogadnak? Egy forintot sem buktal volna.
2018. ápr. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mert több szervizt ismerek, és a gyermekeim játék autóit nem bíznám rájuk. Összedobják olcsón, és kész.. Abban biztos vagyok, hogy ők ki vannak fizetve a biztosító által. Én 3 gyermekemet szállítom az autóba.. Szeretném ha biztonságos lenne. És nem, nem vagyok okosabb de a számítógépét sem viszi az ember össze vissza szervizbe... Hiszen egy csomó személyes adat van rajta, vagy nagyon könnyen visszanyerhető, így csak oda viszem ahová bizalmam van.
2018. ápr. 26. 08:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, akkor erre koltottel 140 ezret
2018. ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt bőven megéri az a pénz, nem?
2018. ápr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!