Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kérdés a következő. :...

BodorTibor kérdése:

A kérdés a következő. : Valaki el tudná nekem mondani mégis mikor került bele a magyar ABC- be a DZ, meg a DZS, betűk? Csak mert én ilyesmire nem emlékszem azokból az időkből, mikor iskolás voltam.

Figyelt kérdés
2018. márc. 23. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mikor voltál iskolás? Én 1964-ben voltam elsős.

Az akkori könyvemben ezek voltak:

A, Á, B, C, Cs, D, Dz, Dzs, E, É, F, G, Gy, H, I, Í, J, K, L, Ly, M, N, Ny, O, Ó, Ö, Ő, P, R, S, Sz, T, Ty, U, Ú, Ü, Ű, V, Z, Zs

2018. márc. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

"A 16. századi oszmán hódítások miatt rengeteg török jövevényszó került át a magyarba, ekkor honosodott meg újra (pl.: lándzsa, findzsa)."


Jó öreg lehetsz :D

2018. márc. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
80-as években jártam általánosba, akkor már volt. Biztos hiányoztál, amikor tanították ;)
2018. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 85ben születtem, 91/92 körül kezdtem a sulit. Akkor már tanultuk. Mert emlékszem hogy volt hazifeladat H írjunk dzsvel szavakat. (írtam a dzsokit,dzsekit. Xd. ) Nagy Dallas rajongók voltunk
2019. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!