Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen irányba induljak el,...

Milyen irányba induljak el, ha csak a filozófia és az emberi reakciók érdekelnek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 8. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! A tanári pályára gondoltál? De talán érdemes lenne megpróbálni a szociológiát, ifjúság segítőt is...
2010. jún. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pszichológia?
2010. jún. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen de ezt így mondani könnyű, csak lövésem sincs, hogy valósítsam meg fizikálisan.
2010. jún. 8. 23:49
 4/10 anonim ***** válasza:

A filozófia és az emberi reakciók tanulmányozásának irányába.

Értelmesebb választ akkor kapsz, ha a kérdést is konkrétabban fogalmazod meg.


(viszont ha olvasod a válaszokat, az emberi reakciókról máris elég jó képet kapsz, és a saját viszontválaszaid is érdemes megnézned, ha tudod ezt objektívan).

2010. jún. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Humánetológia? Igaz, nem túl filozófikus (bár azzá lehet tenni), de nagyon szép tudomány.:)
2010. jún. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hogyan valósítsd meg? Hát esetleg tanulj ilyesmit, szerezz diplomát, aztán reménykedj, hogy munkát is kapsz.
2010. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Esetleg még ötletek? Illetve valaki indult el már erre a területre?
2010. jún. 15. 18:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Csányi Vilmosnak van egy humánetológia c könyve
2010. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

helló nekem is hasonló "vágyam" volt, de teljesítettem.

munkanélküli vagyok épp, de ez nem lényeg, diplomám sincs. Szerintem nagy szükség nincs is rá, ha csak megtanulni akarod, azaz TUDNI. Vannak ezzel foglalkozó művek, én először a személyiségtípusokra keresnék rá, hiszen az alap az emberi reakciókhoz. gondolom maga a viselkedésrendszer érdekel. korábban írták, de én is szólok, hogy a tárgyilagosság elsődleges szempont, mindkét tannál, anélkül kár belekezdened, de elsajátítható az objektivitás, csak akaraterő az egész.

nekem mondhatni volt szerencsém, ami persze nem véletlen és vak.

ajánlanék egy könyvet, amit ha elolvasol, akkor nagyon egyszerűen fogsz tudni hozzáállni ezekhez a kérdésekhez.

ne ítéld el elsőre cím alapján, nagyon vonzó mű, és mély figyelmet igényel.


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.

[link]


üdv és sok sikert.

25/F

2010. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösz.
2010. jún. 15. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!