Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Eredeti Stihl láncvédő burkolat?

Eredeti Stihl láncvédő burkolat?

Figyelt kérdés

Adott egy gyárilag 35 cm-es láncvezetővel szerelt Stihl fűrész, a hozzá való (hosszúságú) műanyag láncvédő tokkal.

Na most én szeretnék rá rakni 40-es vezetőt (papír forma szerint 45 cm-es az ajánlott max. hossz), viszont így akkor a burkolat ugye rövid lesz.Lehet hozzá kapni/szerezni valahol, mert a neten én nem találtam sehol.Nem akarom elhinni, hogy nem lehet kapni hozzá pluszba, mégiscsak egy világmárkáról beszélünk, nem egy kínai 5 ezer forintos neve nincs gépről .Mi van ha elhagyja az ember vagy eltörik/elkopik.A szállításhoz, tárolásnál elég fontos lenne.



2017. dec. 11. 18:02
 1/4 anonim válasza:
Ha kicsi a motor, ne rakjál rá nagyobb lapot. Nem véletlen van 35 centis a 171-eseden.
2017. dec. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem írtam hogy 171-es lenne, 251-es amúgy.USA-ban, Kanadában 40-45-ös vezetővel dobják piacra ezt a típust, ugyanakkora teljesítménnyel.Így nem gondolom hogy a 40-essel nem bírna el.

[link]

2017. dec. 11. 20:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért fontos nagyobbat tenni rá? Ilyenkor a láncnak a kerültei sebessége kisebb lesz.

Amúgy semmi gond nem történik, hogy 5 cm kilóg majd a vezető géphez közelebbi végéből. Nekem is ilyen a 260-as. Tehát, hogy kicsi rá a láncvédő burkolat, pedig gyári.

Amúgy elmész egy Stihl boltba, és ott biztos, hogy tudnak majd adni.

[link]

Itt találsz, de csak hosszabbítót, nem értem, hogy rendes láncvédőt miért nem.

2017. dec. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hát igazából nem létszükséglet,és nem is azért raknám rá mert "ha nagyobb a láncvezető akkor erősebb lesz a gép" csak gondoltam kipróbálom nagyobbal is.Nem akarom tönkre tenni vagy túlterhelni.Nem hasra ütésre történt a dolog, utána olvastam. Abból indultam ki, hogyha azokon 40-45-ös vezető van, akkor ezen miért ne lehetne, hiszen egy és ugyanazon gépről beszélünk...Nyilván egy 170-es gépre eszembe se jutna ráerőszakolni egy 45-ös vezetőt.

Bár érdekes, hogy a konkurencia gépeit pl. a 435 2.2 LE 45 cm-es vezetővel lehet kapni míg az Ms 251-es 3 LE 35 cm-vezetővel van.

Akkor a Husqvarnánál mi szerint határozzák meg, hogy mekkora láncvezető passzol adott teljesítményhez?

Vagy a kettő nem függ össze? Én csak egy otthoni/alkalmi felhasználó vagyok, nyilván aki ezzel foglalkozik több rálátása van a dolgokra.

Egy szó, mint száz, ha szerintetek nem jó ötlet, akkor nem erőltetem a dolgot...

2017. dec. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!